Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Skrzynka skarg i pochwał


Wycinka drzew w Ostrowi Mazowieckiej. Mamy odpowiedź z urzędu miasta

Skrzynka skarg, pochwał, pytań i pomysłów:
Cała ulica Brokowska i Warszawska nie będzie miała drzew? Czy to normalne? Drzewa nie rosną od tak, a wycięcie ponad 200 sztuk to chyba duża przesada.

2019/09/wycinka-drzewo-jpg_5d7a234a7763d

Odpowiada wydział rozwoju gospodarczego ostrowskiego urzędu miasta:
W związku z budową ciągów pieszo-rowerowych koniecznym było wycięcie części drzew. Zauważyć przy tym należy, że do wycinki zostały przeznaczone wyłączenie drzewa kolidujące z inwestycją, a przy tym większość z nich to drzewa konieczne do usunięcia ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo z krawędzią jezdni, które zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego, a także drzewa chore, posiadające widoczne uszkodzenia pni oraz kory, których wycięcie byłoby konieczne już lub w najbliższych latach.

Ponadto na nasze miasto został nałożony obowiązek dokonania nasadzeń zastępczych. Sukcesywnie po zakończeniu inwestycji, miasto wraz z mieszkańcami, instytucjami oraz lokalnymi przedsiębiorcami przeprowadzi dużą akcję nasadzeniową. Już na tym etapie inwestycji zgłaszają się do miasta osoby chętne pomóc w sadzeniu nowych drzew. Z taką inicjatywą wyszedł m.in. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ostrowi Mazowieckiej, który zasadzi całą dużą aleję drzew. Ponadto miasto Ostrów Mazowiecka już zawarło porozumienie z Nadleśnictwem Ostrów Mazowiecka oraz firmą ALPLA dotyczące nasadzeń.

Całość tych przedsięwzięć wchodzi w zakres szerokiego programu prośrodowiskowego. Ważną jego częścią będzie kształtowanie zieleni miejskiej. Planowana ilość nasadzeń zrekompensuje aktualne ubytki, gdyż jest to dla miasta zadanie priorytetowe.

Neonówka


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
Promocja