Sokół z porażką na początku sezonu (zdjęcia, wideo)

Ostrowscy koszykarze po licznych zmianach kadrowych w letnim okienku transferowym chcieli się pokazać z dobrej strony przed własną publicznością. Inny plan na to miał zespół z Lublina, który pokonał Sokoła. Podopieczni trenera Antonia Daykoli ulegli gościom różnicą aż 31 punktów.

2019/09/sokol-ostrow-jpg_5d92057f0de57

W niedzielnym spotkaniu ostrowskim koszykarzom nie dopisała skuteczność, która jako drużyna wynosiła około 31 proc. przy 45 proc. gości. Zespół z Lublina już na początku wyszedł na 10-punktowe prowadzenie i po trzech minutach pierwszej kwarty na tablicy widniał wynik 12:2 dla gości. Sokół jednak odblokował się punktowo i pierwszą kwartę przegrał tylko 15:22.

Od drugiej kwarty zespół z Lublina zaczął wykorzystywać brak graczy podkoszowych w ostrowskiej drużynie i po połowie meczu było 47:29 dla gości. Brakowało lidera w drużynie pokroju Piotra Barszcza. Po trzeciej kwarcie spotkanie było przesądzone, gdyż wynik wynosił 74:41 dla zespołu z Lublina. Ostatnią kwartę udało się Sokołowi wygrać 15:13, ale na boisku widzieliśmy u rywala głównie graczy rezerwowych. Ostatecznie Sokół uległ Startowi 56:87. Najlepszym punktującym ostrowskiej drużyny został Maciej Cukierda, który uzyskał 18 punktów.

Kolejne spotkanie ostrowskich koszykarzy czeka w sobotę 5 października. Ponownie w hali sportowej MOSiR przy ulicy Trębickiego podopieczni trenera Antonia Daykoli zagrają z Żubrami Białystok. Początek meczu został zaplanowany na godz. 18.00.

Sokół Ostrów Mazowiecka - AZS UMCS Start II Lublin 56:87 (15:22, 14:25, 12:27, 15:13)

Sokół: Cukierda 18 pkt, Szczerbatiuk 13 pkt, Sienkiewicz 9 pkt, Łapiński 8 pkt, Słoniewski 6 pkt, Abdelaal 2 pkt oraz Grabowski, Zadroga, Ahmed, Kazimierczuk i Gąsiorowski

AZS: Myśliwiec 23 pkt, Obarek 20 pkt, Wiśniewski 13 pkt, Wąsowicz 10 pkt, Jaworski 7 pkt, Pszczoła 6 pkt, Nycz 5 pkt, Dobrowolski 3 pkt oraz Uniłowski, Kosiuk i Matysek