Minimalna porażka Sokoła z Żubrami (zdjęcia, wideo)

Sokół był blisko przełamania złej passy porażek z drużyną z Białegostoku, lecz jednak i tym razem musiał przełknąć gorycz porażki. Podopieczni trenera Antonia Daykoli ulegli gościom różnicą czterech punktów i zaliczyli drugą porażkę na start sezonu.

2019/10/zubry-sokol-jpg_5d9b2b2f17f5f

Ostrowscy koszykarze byli głodni wygranej po ostatniej porażce u siebie i zaliczyli mocny start. Wygrali pierwszą kwartę meczu 29:16 i byli na dobrej drodze ku zwycięstwu. Druga kwartę również układała się po myśli Sokoła i po czerech minutach podopieczni trenera Antonia Daykoli prowadzili 40:23. Zespół gości jednak wziął się za odrabianie strat i wygrał drugą kwartę 21:18, a na tablicy publiczność mogła ujrzeć wynik 47:37 dla Sokoła.

Trzecią kwartę minimalnie wygrał zespół z Białegostoku 24:22, a Sokół przed czwarta kwartą miał 8-punktowe prowadzenie. Przeciwnicy Sokoła po dwóch minutach doprowadzili do stanu 69:67 i przewaga została zniwelowana. Obie drużyny grały kosz za kosz, ale przy stanie 81:80 celny rzut za 3 pkt zaliczył Patryk Wydra i wyprowadził zespół gości na prowadzenie. Sokół po 30 minutach stracił prowadzenie, ale do końca meczu zostały jeszcze dwie minuty. Plan na zwycięstwo przekreślił jednak podkoszowy drużyny gości trafiając akcję 2+1, pół minuty przed końcem meczu. Ostatecznie Sokół przegrał z Żubrami 84:88. Najlepszym punktującym ostrowskiej drużyny został Paweł Łapiński, który uzyskał 32 punkty.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Żubry Białystok 84:88 (29:16, 18:21, 22:24, 15:27)

Sokół: Łapiński 32 pkt, Sienkiewicz 15 pkt, Cukierda 11 pkt, Szczerbatiuk 11 pkt, Słoniewski 8 pkt, Zadroga 3 pkt, Abdelaal 2 pkt, Grabowski 2 pkt oraz Ahmed, Kazimierczuk i Gąsiorowski

Żubry: Misiewicz 20 pkt, Wydra 14 pkt, Zabielski 14 pkt, Wielechowski 13 pkt, Rapucha 11 pkt, Parszewski 8 pkt, Andruk 5 pkt, Bębeniec 3 pkt oraz Kamiński, Kosobudzki i Sulima-Dolina