Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Wybory


13 października zdecydujemy o przyszłości Polski

Wchodzimy w ostatni, najbardziej gorący etap kampanii wyborczej, a już 13-go października zdecydujemy o przyszłości Polski i to przyszłości nie tylko na najbliższe 4 lata. Bez przesady można stwierdzić, że te wybory mogą być najważniejszymi dla naszego kraju wyborami po 1989 roku.

2019/10/mariusz-popielarz-jpg_5d9c4ac20daae

Zdecydujemy, jakiej Polski dla nas chcemy.

Dany jest mi ten zaszczyt, iż o mandat posła w naszym okręgu mogę kandydować z ramienia Koalicji Obywatelskiej. A Koalicja Obywatelska to wspólnota obywateli, samorządowców, partii politycznych i organizacji pozarządowych. Naszym celem jest Polska równych szans.

Nasze główne założenia możemy sprowadzić do 6 postulatów programowych.

1. Europejska Ochrona Zdrowia - sprawimy, że służba zdrowia będzie na europejskim poziomie, m.in. skrócimy czas oczekiwania do specjalisty i na SOR-ach, wprowadzimy program walki z rakiem, przywrócimy in vitro, pakiet dla niepełnosprawnych i wiele innych.

2. Wyższe płace - praca zacznie się opłacać dzięki niższemu PIT i ZUS, najmniej zarabiających wesprzemy premią za aktywność, zagwarantujemy równe płace kobiet i mężczyzn.

3. Wolność i demokracja - jednym zbiorem ustaw usuniemy wszystko co niekonstytucyjne, co łamie wolność, co niepraworządne - bo Koalicja Obywatelska to Polska solidarna z drugim człowiekiem, a zarazem ceniąca wolność jednostki.

4. Pomoc dla seniorów - to 13-ta emerytura na stałe, pakiet dla seniora, centra rehabilitacji, domy dziennego pobytu oraz opieki.

5. Przyjazna szkoła - uporządkujemy i uspokoimy sytuację w szkołach, damy podwyżki dla nauczycieli, skończymy z ciężkimi tornistrami i pracami domowymi.

6. Czyste powietrze i woda - walka ze smogiem jako priorytet, wspieranie odnawialnych źródeł energii, by Polacy płacili mniej za prąd i mogli oddychać świeżym powietrzem.

Wiem, że Polska może wrócić do grona nowoczesnych, otwartych, sprawnie zarządzanych krajów. Razem z Koalicją Obywatelską możemy to sprawić. Jutro może być lepsze.

Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o oddanie głosu na mnie.

Mariusz Popielarz, pozycja 4 na liście numer 5 - Koalicja Obywatelska

Materiał sfinansowany ze środków KKW Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni

Neonówka


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies
Promocja