Opublikowano . Podlaskie | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Utrudnienia w ruchu na ulicy Wojska Polskiego w Łomży

Osoby, które w najbliższym czasie wybierają się do Łomży powinny liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym, spowodowanymi remontem ulicy Wojska Polskiego. Od 10 października zamknięty będzie odcinek tej drogi od ulicy Polowej do ulicy Sikorskiego. Utrudnienia potrwają do końca listopada.

2019/10/roboty-drogowe-jpg_5d9de22e20926

Dotychczas ruch odbywa się jednokierunkowo od strony Ostrołęki. Władze miasta zalecają kierowcom objazdy poprzez ul. Nowogrodzką i Sikorskiego oraz aleję Legionów i ul. Sikorskiego, a dla tranzytowego ruchu ciężarowego omijanie Łomży.

- Prace na około 740-metrowym odcinku ulicy Wojska Polskiego rozpoczęły się w połowie sierpnia br. i potrwają do 29 listopada 2019 r. Ich zakres obejmuje przebudowę od podstaw konstrukcji jezdni na obciążenie KR5, wymianę krawężników na granitowe, odnowienie oznakowania oraz budowę nowego kanału deszczowego o średnicy 800 mm - informuje Łukasz Czech z kancelarii prezydenta miasta Łomży.

Koszt inwestycji to 7,5 mln zł, z czego prawie 3,5 mln zł pochodzi z 10 proc. rezerwy ministra finansów przeznaczonej na drogi publiczne.

W związku z realizowaną inwestycją zmianie ulegną trasy autobusów MPK. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej www.mpklomza.pl.