Sokół z pierwszą wygraną w sezonie (zdjęcia, wideo)

Ostrowscy koszykarze pokonali zespół ze stolicy kraju i przełamali złą passę. Podopieczni trenera Antonia Daykoli wygrali z KK AZS UW Warszawa różnicą jedenastu punktów i odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie.

2019/10/sokol-azs-uw-warszawa-jpg_5da451b566e9b

Pierwsza kwarta należała do gości, ostrowskie sokoły miały problem ze zdobyciem punktów i drużyna z Warszawy wyszła na prowadzenie 17:11. Druga kwarta należała już do drużyny z Ostrowi Mazowieckiej. Mocna defensywa pozwoliła KK AZS UW na uzyskanie tylko ośmiu punktów. Sokół odblokował się w ofensywie i zdobył 19 punktów. Po pierwszej połowie meczu na tablicy wyników było 30:25 dla Sokoła.

Trzecia kwarta również należała dla ostrowskiego zespołu, gdzie wyróżnił się nowy gracz Norman Zuber. Zawodnik dostarczył, w dwie ostatnie minuty kwarty, 12 punktów, w tym trzykrotnie trafił zza łuku wyprowadzając zespół na 16-punktowe prowadzenie. Ostrowska drużyna nie dała już sobie odebrać zwycięstwa. Ostatecznie Sokół wygrał z KK AZS UW Warszawa 77:66. Najlepszym punktującym w drużynie prowadzonej przez trenera Antonia Daykolę został Norman Zuber, który uzyskał 20 punktów.

Sokół Ostrów Mazowiecka - KK AZS UW Warszawa 77:66 (11:17, 19:8, 25:14, 22:27)

Sokół: Zuber 20 pkt, Szczerbatiuk 19 pkt, Łapiński 10 pkt, Cukierda 9 pkt, Słoniewski 6 pkt, Abdelaal 4 pkt, Grabowski 4 pkt, Sienkiewicz 3 pkt, Gąsiorowski 2 pkt oraz Zadroga i Kazimierczuk

KK AZS UW: Stopierzyński 15 pkt, Jasiński 11 pkt, Grudziński 9 pkt, Dulnik 8 pkt, Sarnacki 7 pkt, Olszewski 6 pkt, Jaremkiewicz 5 pkt, Mościcki 5 pkt oraz Kajka i Warmiak