Sokół wygrywa w Łodzi

Ostrowski zespół odniósł ważne zwycięstwo pokonując ŁKS AZS UŁ SG Łódź. Podopieczni trenera Antonia Daykoli wygrali różnicą dwóch punktów i po raz pierwszy w tym sezonie wygrali w delegacji.

2019/10/sokol-zubry-jpg_5d9b2ad982838

W pierwszej kwarcie, w pewnym momencie, odskoczyli na 5-punktową przewagę prowadząc 19:14. Ostatecznie w końcówce Sokół odrobił stratę i wygrał tę odsłonę gry 23:21. Prawie całą drugą kwartę drużyna z Łodzi była na prowadzeniu, jednak przewaga wynosiła maksymalnie cztery punkty. Na przerwę ostrowski zespół przegrywał z gospodarzami 45:46.

W trzeciej odsłonie meczu podopieczni trenera Antonia Daykoli minutę przed końcem prowadzili 68:62, a Maciej Cukierda rzucił 15 punktów z 26 zdobytych, jednak gospodarze wykorzystali cztery rzuty wolne i zrobiło się 68:66 na korzyść Sokoła.

W ostatniej kwarcie ostrowski zespół utrzymywał minimalne prowadzenie, jednak goście na dwie i pół minuty przed końcem meczu doprowadzili do remisu 82:82. Chwilę później rzutem z wyskoku zwycięstwo Sokoła przypieczętował Paweł Łapiński. Przy stanie 84:82 dla Sokoła żadna z drużyn nie znalazła już drogi do kosza i ostrowski zespół mógł cieszyć się z końcowego triumfu.

Najlepszym strzelcem Sokoła był Maciej Cukierda - zdobywca 26 punktów, w tym pięć celnych trójek. Należy również wyróżnić Aleksandra Szczerbatiuka zdobywcę 17 punktów, w tym cztery celne rzuty za trzy punktowy oraz Michała Grabowskiego, który trzykrotnie celnie rzucał zza łuku i zdobył w sumie 11 punktów w niecałe dziewięć minut.

ŁKS AZS UŁ SG Łódź - Sokół Ostrów Mazowiecka 82:84 (21:23, 25:22, 20:23, 16:16)

ŁKS: Bartoszewicz 17 pkt, Dominiak 14 pkt, Świt 12 pkt, Kochaniak 11 pkt, Rajch 10 pkt, Gwardecki 9 pkt, Lewandowski 3 pkt, Keller 3 pkt, B. Dróżdż I 3 pkt oraz B. Dróżdż II

Sokół: Cukierda 26 pkt, Szczerbatiuk 17 pkt, Grabowski 11 pkt, Abdelaal 8 pkt, Słoniewski 6 pkt, Izrailewski 5 pkt, Łapiński 4 pkt, Zuber 4 pkt, Sienkiewicz 3 pkt oraz Gąsiorowski i Kazimierczuk