Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Koncerty


Historyczny koncert w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

W sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej rozbrzmiały dźwięki muzyki. Wydarzenie miało na celu przeprowadzić widzów przez sto lat niepodległej Polski.

2019/10/koncert-kino-jpg_5daefd4bd51a2

Podczas koncertu na scenie wystąpili artyści działający w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego oraz pianistka Joanna Różewska-Kulasińska. Autorem scenariusza i reżyserem wydarzenia był Waldemar Koperkiewicz. Artyści odwołali się do twórczości m.in. Jana Pawła II, Andrzeja Munka, Tadeusza Konwickiego, Stanisława Różewicza, Waldemara Świeżego, Eryka Lipińskiego, Franciszka Starowieyskiego, Zbigniewa Herberta, Tadeusza Nowaka czy Tomasza Gluzińskiego. Zaprezentowano również twórczość Ignacego Jana Paderewskiego, Krzysztofa Pendereckiego, Mikołaja Góreckiego, Leszka Możdżera, Tomasza Stańko i wielu innych.

Wydarzenie miało na celu przeprowadzić widzów przez sto lat niepodległej Polski. Historię naszego kraju osobom zgromadzonym przypomniały prezentacje m.in. polski artystów czy noblistów, roli kultury w utrzymaniu tożsamości narodowej i niepodległości w minionych, jak i obecnych czasach.

Koncert miał miejsce, w poniedziałek 21 października, w sali widowiskowo-kinowej MDK. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Dodaj komentarzZobacz zdjęcia: Historyczny koncert w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

1/31
2/31
3/31
4/31
5/31
6/31
7/31
8/31
9/31
10/31
11/31
12/31

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.