Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Koncerty


Historyczny koncert w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

W sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej rozbrzmiały dźwięki muzyki. Wydarzenie miało na celu przeprowadzić widzów przez sto lat niepodległej Polski.

2019/10/koncert-kino-jpg_5daefd4bd51a2

Podczas koncertu na scenie wystąpili artyści działający w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego oraz pianistka Joanna Różewska-Kulasińska. Autorem scenariusza i reżyserem wydarzenia był Waldemar Koperkiewicz. Artyści odwołali się do twórczości m.in. Jana Pawła II, Andrzeja Munka, Tadeusza Konwickiego, Stanisława Różewicza, Waldemara Świeżego, Eryka Lipińskiego, Franciszka Starowieyskiego, Zbigniewa Herberta, Tadeusza Nowaka czy Tomasza Gluzińskiego. Zaprezentowano również twórczość Ignacego Jana Paderewskiego, Krzysztofa Pendereckiego, Mikołaja Góreckiego, Leszka Możdżera, Tomasza Stańko i wielu innych.

Wydarzenie miało na celu przeprowadzić widzów przez sto lat niepodległej Polski. Historię naszego kraju osobom zgromadzonym przypomniały prezentacje m.in. polski artystów czy noblistów, roli kultury w utrzymaniu tożsamości narodowej i niepodległości w minionych, jak i obecnych czasach.

Koncert miał miejsce, w poniedziałek 21 października, w sali widowiskowo-kinowej MDK. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Zobacz zdjęcia: Historyczny koncert w Ostrowi Mazowieckiej (zdjęcia, wideo)

1/31
2/31
3/31
4/31
5/31
6/31
7/31
8/31
9/31
10/31
11/31
12/31

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.