Sokół z kolejnym zwycięstwem (zdjęcia, wideo)

Ostrowski zespół zaliczył kolejne zwycięstwo i po słabym początku sezonu zajmuje czwartą pozycję w lidze. Podopieczni trenera Antonia Daykoli pokonali, przed własną publicznością, MKS Ochota Warszawa różnicą dziesięciu punktów.

2019/10/sokol-mecz4-jpg_5db194ad4788c

W pierwszej kwarcie oba zespoły miały problem w ataku. Spora liczba niecelnych rzutów i dobra obrona spowodowała, że drużyny nie złapały odpowiedniego rytmu. Po pierwszej kwarcie Sokół przegrywał 8:12. W kolejnej odsłonie ostrowscy koszykarze zaczęli wykorzystywać swoją przewagę i po połowie na tablicy wyników było 27:24 dla gospodarzy.

W drugiej odsłonie meczu zgromadzeni kibice zobaczyli już znacznie więcej dobrych akcji ofensywnych. Ostrowska drużyna cały czas minimalnie odskakiwała zespołowi z Warszawy i przed ostatnią kwartą prowadziła 51:44. W czwartej kwarcie obie drużyny grały kosz za kosz, jednak gospodarze wygrali również i tę odsłonę meczu różnicą trzech punktów. Ostatecznie Sokół pokonał MKS Ochota Warszawa 75:65, a najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu został Maciej Cukierda, który zdobył 14 punktów.

Sokół Ostrów Mazowiecka - MKS Ochota Warszawa 75:65 (8:12, 19:12, 24:20, 24:21)

Sokół: Cukierda 14 pkt, Szczerbatiuk 13 pkt, Sienkiewicz 11 pkt, Zuber 11 pkt, Abdelaal 8 pkt, Słoniewski 7 pkt, Grabowski 4 pkt, Kazimierczuk 3 pkt, Gąsiorowski 2 pkt, Zadroga 2 pkt

Ochota: Grudzień 20 pkt, Dobrowolski 12 pkt, Rudko 10 pkt, Górka 6 pkt, Muszyński 5 pkt, Dziatchuck 4 pkt, Wołyniec 4 pkt, Wójcik 3 pkt, Jesionek 1 pkt oraz Gębal i Nowakowski