Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Koszykówka

Warszawskie Dziki rozszarpały Sokoła (zdjęcia, wideo)

Ostrowski zespół odniósł dotkliwą porażkę i zakończył serię zwycięstw. Podopieczni trenera Anotnia Daykoli przegrali, przed własną publicznością, z Dzikami Warszawa różnicą dwudziestu sześciu punktów.

2019/10/sokol-dziki1-jpg_5dbaef3ad8f32

Pierwsza kwarta na pewno podobała się zgromadzonej publiczności, obie drużyny dobrze weszły w rytm w ataku. Spora liczba efektownych akcji oraz rzuconych punktów nagradzana była gromkimi brawami. Jednak to zespół gości wyszedł na prowadzenie 29:22. W pierwszej kwarcie meczu we znaki ostrowskiej drużyny wdał się były zawodnik Sokoła - Michał Wojtyński oraz Karol Dębski. Tych dwóch zawodników w pierwszej odsłonie, w sumie, zdobyło 17 punktów.

Druga kwarta meczu była bardzo wyrównana, obie drużyny nie miały większego problemu ze znalezieniem drogi do kosza. Kwarta zakończyła się remisem 23:23, a po połowie meczu zespół ze stolicy kraju prowadził 52:45.

Problemy Sokoła zaczęły się w trzeciej kwarcie, zespół gości był nie do zatrzymania w ataku dla ostrowskiej drużyny. Dziki dzięki lepszej defensywnie i dobrej skuteczności zaczęły wychodzić na coraz większe prowadzenie. Szansę Sokoła przekreśliła seria czternastu punktów zdobytych przez gości, w której m.in. dwa celne rzuty 3-punktowe zaliczył Michał Wojtyński. W tym momencie przewaga Dzików nad gospodarzami wynosiła 74:53. Sokół przegrał trzecią kwartę 27:17, a przed ostatnią odsłoną meczu wynik wynosił 79:62 dla drużyny z Warszawy.

W ostatniej kwarcie przewaga zespołu ze stolicy powoli rosła, a gospodarze stracili szansę na dogonienie wyniku. Ostatecznie ostatnia kwartę Dziki wygrały 29:20, a w całym meczy pokonały Sokoła 108:82. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu został Paweł Łapiński, który zdobył 19 punktów. Sokół po porażce zajmuje 7 miejsce w grupie B II ligi mężczyzn.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Dziki Warszawa 82:108 (22:29, 23:23, 17:27, 20:29)

Sokół: Łapiński 19 pkt, Szczerbatiuk 11 pkt, Sienkiewicz 11 pkt, Zuber 9 pkt, Abdelaal 8 pkt, Cukierda 7 pkt, Słoniewski 6 pkt, Gąsiorowski 6 pkt, Grabowski 3 pkt, Kazimierczuk 2 pkt

Dziki: Dębski 21 pkt, Wojtyński 18 pkt, Gospodarek 13 pkt, Bojko 12 pkt, Tokarski 12 pkt, Czosnowski 11 pkt, Marchoff 6 pkt, Hałas 5 pkt, Bystrou 5 pkt, Szemieta 3 pkt, Holnicki-Szulc 2 pkt oraz Koźluk