Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Koszykówka

AZS UJK Kielce lepszy od Sokoła (zdjęcia, wideo)

Ostrowska drużyna po ostatniej dotkliwej porażce z Dzikami Warszawa, chciała powrócić na zwycięską ścieżkę jednak i tym razem musiała przyznać wyższość rywala. Podopieczni trenera Anotnia Daykoli przegrali przed własną publicznością różnicą dziesięciu punktów.

2019/11/sokol-ostrow-azs-kielce3-jpg_5dc00e8a6fb38

Podobnie jak w poprzednim meczu, pierwsza kwarta na pewno podobała się zgromadzonej publiczności. Spora liczba rzuconych punktów przez obie drużyny odbiła się gromkimi brawami na trybunach. Sokół ewidentnie chciał pokazać kibicom, że ostatnia ciężka porażka jest już za nimi i są gotowi walczyć o zwycięstwo, inny plan miał na to zawodnik z Kielc - Marcin Marcinkowski. Gracz gości popisał się widowiskową formą w pierwszej odsłonie trafiając 22 punkty, w tym pięć celnych rzutów za trzy. Obrona ostrowskiego zespołu nie mogła znaleźć na niego sposobu w tej odsłonie i po pierwszych dziesięciu minutach Sokół przegrywał 20:33.

W kolejnej kwarcie gospodarze wzięli się za odrabianie strat, mocna defensywa i szybka ofensywa doprowadziła do zmniejszenia strat i po połowie meczu Sokół przerywał siedmioma punktami - 43:50.

Po przerwie oba zespoły grały na wysokiej skuteczności i w trzeciej odsłonie meczu padło wiele punktów, ale zespół gości minimalnie okazał się lepszy i przewaga wróciła do 10-punktowej różnicy. Przed ostatnią odsłoną za tablicy widniał wynik 65:75 na korzyść drużyny z Kielc.

W ostatniej kwarcie zespoły grały punkt za punkt, kończąc kwartę remisowo, co pozwoliło gościom cieszyć się z końcowego triumfu. Zaliczka punktowa z pierwszej odsłony meczu wystarczyła drużynie z Kielc, aby pokonać ostrowski zespół. Ostatecznie AZS UJK Kielce pokonał Sokoła 103:93, a najlepszym punktującym w ostrowskiej drużynie był Paweł Łapiński, który zdobył 20 punktów. Sokół po porażce zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli.

Sokół Ostrów Mazowiecka - AZS UJK Kielce 93:103 (20:33, 23:17, 22:25, 28:28)

Sokół: Łapiński 20 pkt, Zuber 19 pkt, Cukierda 18 pkt,  Słoniewski 16 pkt, Szczerbatiuk 9 pkt, Abdelaal 6 pkt, Grabowski 3 pkt, Sienkiewicz 1 pkt, Gąsiorowski 1 pkt oraz Kazimierczuk, Zadroga

AZS: Marcinkowski 27 pkt, Szwedo 17 pkt, Lewandowski 13 pkt, Druszcz 12 pkt, Kapuściński 8 pkt, Osiakowski 8 pkt, Jagiełło 8 pkt, Szewczyk 6 pkt, Fugiński 3 pkt, Wierzgała 1 pkt oraz Bloda, Pawlak