Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Koszykówka

Lider za mocny dla Sokoła

Ostrowski zespół odniósł kolejną porażkę. Podopieczni trenera Antonia Daykoli schodzili z parkietu pokonani po raz trzeci z rzędu. Tym razem Sokół przegrał z liderem - HydroTruck Sky Tattoo II Radom.

2019/11/sokol-ostrow-azs-kielce3-jpg_5dc00e8a6fb38

Pierwsza odsłona meczu należała do zespołu z Radomia, wysoka nieskuteczność ostrowskiej drużyny pozwoliła gospodarzom na wyjście na prowadzenie aż 26:8. Sokół ewidentnie nie mógł znaleźć drogi do kosza przeciwników, zaliczając fatalną skuteczność w okolicach piętnastu procent. W drugiej kwarcie zmotywowani ostrowscy koszykarze zabrali się za odrabianie strat. Znacznie skuteczniejsza gra pozwoliła na zdobycie aż 31 punktów, jednak gospodarze również złapali dobry rytm trafiając 28 punktów. Po połowie meczu na tablicy wyników widniał wynik 54:39 dla zespołu z Radomia.

W trzeciej odsłonie znacznie lepsza obrona Sokoła pozwoliła na zmniejszenie strat do sześciu punktów. Ostrowska drużyna wygrała tę kwartę 23:12, dalej jednak przegrywając 62:68. W ostatniej odsłonie po dwóch minutach Sokół wyrównał stan meczu dzięki dwóm celnym rzutom za 3 punkty Michała Grabowskiego. Zespół gospodarzy jednak zachował zimną krew i dzięki celnym rzutom oraz dobrej defensywie odniósł zwycięstwo. Ostatecznie Sokół uległ HydroTruck Sky Tattoo II Radom 89:78, a najlepszym strzelcem w ostrowskiej drużyn był Jakub Sienkiewicz trafiając 22 punkty.

HydroTruck Sky Tattoo II Radom - Sokół Ostrów Mazowiecka 89:78 (26:8, 28:31, 14:23, 21:16)

HydroTruck: Lewandowski 23 pkt, Zalewski 13 pkt, Wątroba 12 pkt, Wydra 8 pkt, Czapla 8 pkt, Stankowski 8 pkt, Tyszka 6 pkt, Wall 5 pkt, Nawrocki 4 pkt, Golus 2 pkt oraz Sowa, Zegzuła

Sokół: Sienkiewicz 22 pkt, Cukierda 13 pkt, Zuber 11 pkt, Łapiński 10 pkt, Grabowski 8 pkt, Szczerbatiuk 6 pkt, Abdelaal 4 pkt, ,Słoniewski 2 pkt, Kazimierczuk 2 pkt oraz Izrailewski, Zadroga, Gąsiorowski