Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Książka


Miejska Biblioteka Publiczna przejdzie gruntowny remont (zdjęcia, wideo)

W sali konferencyjnej miejskiego ratusza odbyło się uroczyste podpisanie umów na remont MBP w Ostrowi Mazowieckiej. Biblioteka uzyskała uzyskała dofinansowanie w wysokości 2 milionów złotych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

2019/11/mg-6342-jpg_5dda40c18fc9b

Już niedługo budynek w którym do niedawna mieściła się biblioteka zmieni swoje oblicze, uzyskane dofinansowanie zostanie przeznaczone na remont budynku. Głos jako pierwszy zabrał burmistrz miasta Jerzy Bauer wyjaśniając pokrótce sytuację.

- Budynek może na lata 60. czy 70. był budynkiem wystarczającym i przestronnym, odpowiadającym potrzebom. Dzisiaj budynek bez tego remontu jest budynkiem trudnym do użytkowania, dlatego jest to tak ważna chwila - tłumaczył burmistrz Jerzy Bauer.

Głos zabrała również dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej Jolanta Andruszkiewicz oraz Konrad Trzeszczkowski prezes firmy ASIS .

- Ten budynek ma prawie 100 lat, potrzebuje remontu i wszyscy o tym doskonale wiemy. Każdy kto przyjeżdża do nas zewnątrz mówi o naszej siedzibie jako o pięknej architektonicznej budowli, która potrzebuje remontu - wyjaśniała dyrektor Jolanta Andruszkiewicz.

Następnie odbyło się podpisanie umów na wykonanie prac w budynku znajdującym się na ul. 11 listopada 8, a podpisy złożyli dyrektor MBP w Ostrowi Mazowieckiej Jolanta Andruszkiewicz i Konrad Trzeszczkowski - prezes firmy ASIS.


Zobacz zdjęcia: Miejska Biblioteka Publiczna przejdzie gruntowny remont (zdjęcia, wideo)

1/13
2/13
3/13
4/13
5/13
6/13
7/13
8/13
9/13
10/13
11/13
12/13