Sokół z kolejną porażką

Ostrowski zespół po raz czwarty z rzędu odniósł porażkę, tym samym nie przełamał złej passy. Podopieczni trenera Antonia Daykoli przegrali z niżej notowanym przeciwnikiem - PKK 99 Pabianice.

2019/10/sokol-zubry-jpg_5d9b2ad982838

Pierwsza odsłona meczu była bardzo wyrównana, wysoka skuteczność zespołów mogła się podobać zebranym kibicom. Ostrowska drużyna wyszła jednak na minimalne prowadzenie 27:25.

W drugiej kwarcie Sokołowi na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy udało się wyjść na 13-punktowe prowadzenie. Gospodarze jednak zmniejszyli przewagę i po dwóch odsłonach Sokół prowadził 51:44.

W trzeciej kwarcie rywale ostrowskiej drużyny zabrali się za odrabianie strat i przed czwartą odsłoną Sokół znowu był na 2-punktowym prowadzeniu 69:67.

Czwarta kwarta należała do gospodarzy dzięki skutecznej grze w ataku zdobyli aż 42 punkty, dokładnie o 2 punkty mniej niż przez całą pierwszą połowę meczu. Sokół w tej odsłonie zdobył 31 punktów co ostatecznie doprowadziło do porażki z zespołem PKK 99 Pabianice 100:109.

Rywale ostrowskiego zespołu popisali się niesamowitą skutecznością  która wyniosła, aż 65 proc. trafionych rzutów z gry w całym meczu. Najlepszymi punktującymi Sokoła zostali Maciej Cukierda oraz Paweł Łapiński, obaj zdobyli dla swojej drużyny po 18 punktów.

PKK 99 Pabianice - Sokół Ostrów Mazowiecka 109:100 (25:27, 19:24, 23:18, 42:31)

PKK: Borowski 27 pkt, Wasilewski 25 pkt, Mik 12 pkt, Sil 12 pkt, Orłowski 10 pkt, Sauter 7 pkt, Wardziński 6 pkt, Gralewski 4 pkt, Fabiszewski 2 pkt, Szymański 2 pkt, Małoń 2 pkt oraz Grabowski

Sokół: Cukierda 18 pkt, Łapiński 18 pkt, Zuber 15 pkt, Szczerbatiuk 13 pkt, Słoniewski 11 pkt, Sienkiewicz 10 pkt, Izrailewski 8 pkt, Grabowski 3 pkt, Abdelaal 2 pkt, Gąsiorowski 2 pkt oraz Kazimierczuk