Horror w Białymstoku. Żubry lepsze od Sokoła

Kolejna, już piąta, porażka ostrowskiego zespołu w 2 lidze koszykówki mężczyzn stała się faktem. Tym razem lepsza okazała się drużyna białostockich Żubrów. Podopieczni trenera Antonia Daykoli znowu przegrali mecz w ostatniej kwarcie spotkania.

2019/10/sokol-mecz1-jpg_5db1948710d12

W pierwszej kwarcie żaden z zespołów nie wyszedł na prowadzenie. Remis 27:27 świadczył o tym, że obie drużyny nie poddadzą się bez walki. Druga odsłona należała do dobrze grającego w ofensywie Sokoła. Podopieczni trenera Antonia Daykoli wygrywali kwartę 29:24, a po połowie prowadzili 56:51.

Trzecia kwarta również należała do ostrowskiego zespołu. Minutę przed końcem Sokół prowadził nawet 18 punktami, jednak gospodarzom udało zmniejszyć przewagę ostrowskiej drużyny do różnicy 12 oczek.

Wszystko zmieniło się w czwartej kwarcie meczu, dobrze grający w ofensywie tego dnia, Sokół zablokował się punktowo i mecz stał się bardziej wyrównany. Na ponad pół minuty przed końcem meczu zaliczka punktowa dalej jednak dawała wygraną Sokołowi 94:91.

Pół minuty wystarczyło Żubrom, aby odebrać ostrowskiemu zespołowi wygraną. Dwie popełnione straty w przeciągu 10 sekund doprowadziły do jednopunktowego prowadzenie zespołu z Białegostoku 95:94. Sokoły miały jeszcze szansę na wygranie meczu jednak jej nie wykorzystali i mecz ostatecznie zakończył się 97:94 dla Żubrów.

Ostrowski zespół może być z siebie niezadowolony, gdyż roztrwonił sporą przewagę z wyżej notowanym przeciwnikiem. Zespół z Białegostoku na prowadzeniu był w tym meczy tylko 54 sekundy. Najlepszym punktującym ostrowskiej drużyny był Paweł Łapiński, który zdobył 20 punktów.

Żubry Białystok - Sokół Ostrów Mazowiecka 97:94 (27:27, 24:29, 19:26, 27:12)

Żubry: Misiewicz 19 pkt, Wydra 19 pkt, Wielechowski 17 pkt, Parszewski 13 pkt, Zabielski 12 pkt, Rapucha 10 pkt, Bębeniec 4 pkt, Andruk 2 pkt, Bombrych 1 pkt

Sokół: Łapiński 20 pkt, Szczerbatiuk 17 pkt, Izrailewski 15 pkt, Cukierda 15 pkt, Słoniewski 8 pkt, Abdelaal 7 pkt, Zadroga 3 pkt, Kazimierczuk 3 pkt, Sienkiewicz 2 pkt, Zuber 2 pkt, Gąsiorowski 2 pkt oraz Grabowski