Opublikowano . Kraj i świat | Sport | Z kraju i ze świata


Polacy podczas Euro 2020 zmierzą się w grupie E

Polacy podczas Euro 2020 zmierzą się w grupie E z Hiszpanią i Szwecją oraz zwycięzcą ścieżki barażowej - Bośnią i Hercegowiną, Irlandią, Słowacją lub Irlandią Północną. Biało-czerwoni rozegrają swoje grupowe spotkania w Dublinie i Bilbao.

- To bardzo ciekawa, interesująca grupa i niewygodni przeciwnicy. Dwóch znamy, a tego trzeciego poznamy dopiero w marcu. Patrząc na statystyki i historię spotkań Hiszpania i Szwecja to nie są drużyny, z którymi było nam łatwo. Musimy być optymalnie przygotowani do tego turnieju pod względem sportowym i taktycznym, bo na pewno czekają nas bardzo trudne spotkania w grupie - powiedział Jerzy Brzęczek.

W grupie A zagrają Włochy, Turcja, Szwajcaria i Walia. Do grupy B trafiła Belgia, Rosja, Dania i Finlandia. Skład grupy C to Holandia, Ukraina, Austria i Gruzja/Białoruś/Macedonia/Kosowo. Grupa D to Anglia, Chorwacja, Czechy i Szkocja/Izrael/Norwegia/Serbia. W najtrudniejszej grupie F zmierzą się Niemcy, Francja, Portugalia i Islandia/Bułgaria/Węgry/Rumunia.

- Zagramy z drużynami, z którymi mnie osobiście łączą pewne historie. Będziemy musieli być optymalnie przygotowani, żeby podołać temu wyzwaniu. Z pierwszego koszyka mogliśmy wylosować wyłącznie topowe drużyny. Na przykład w grupie F spotykają się trzy potęgi. W którymś momencie myślałem, że dołączy do nas Portugalia, a nie Szwecja. Myślę, że wtedy byłoby jeszcze ciekawiej. Jesteśmy na mistrzostwach. Taki był nasz cel i tutaj nie ma już koncertu życzeń - stwierdził selekcjoner reprezentacji Polski.

źródło: x-news.pl

Zobacz gazetkę Lidla

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.