Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Książka


"Nasz ostrowski celebryta". Nowa lektura niebawem w księgarniach

Niebawem w księgarniach pojawi się książka pt. "Nasz ostrowski celebryta". Autorem lektury jest urodzony w Ostrowi Mazowieckiej Janusz Wachowski.

2019/12/nasz-ostrowski-celebryta-jpg_5de6538594325 Fragment projektu okładki, fot. Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza

Janusz Wachowski, urodzony 1948 r. w Ostrowi Mazowieckiej, jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych, studiował też polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Zadebiutował w połowie lat 80-tych XX wieku opowiadaniami drukowanymi w "Życiu Literackim". Publikował również w "Tygodniku Kulturalnym" i "Twórczości". W 1985 r. wydał w "Iskrach" zbiór opowiadań pt. "Podpalacz", kilka lat później - tom pt. "Zmierz pułkowników".

"Nasz ostrowski celebryta" to trzeci tom opowiadań autora. Książka ukazuje życie wielkiego miasta obserwowanego przez starszego człowieka zafascynowanego współczesnością, której nie do końca rozumie, która go fascynuje, ale także przeraża, stąd chętnie wraca wspomnieniami do czasów swej młodości, spędzonej w rodzinnej Ostrowi Mazowieckiej.

Książka zostanie wydana w połowie grudnia br. przez Ludową Spółdzielnię Wydawniczą.

Konkurs
Niebawem w naszym serwisie ogłosimy konkurs, w którym do wygrania będą dwa egzemplarze "Naszego ostrowskiego celebryty". Bądźcie czujni.