Tur Bielsk Podlaski za mocny dla Sokoła (zdjęcia, wideo)

Ostrowski zespół już po raz szósty z rzędu schodził z parkietu pokonany. Tym razem zbyt silny okazał się KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Podopieczni trenera Antonia Daykoli zaliczają fatalną serię porażek co oddala ich o walkę w play-offach.

2019/12/sokol-tur-basket-004-jpg_5def52118329f

Mecz od początku nie ułożył się po myśli ostrowskiej drużyny, bardzo słaba skuteczność spowodowała, że po pierwszej odsłonie goście prowadzili 19:10. W drugiej kwarcie gra Sokoła nie polepszyła się, problemy z celnością, straty oraz narastająca frustracja zawodników doprowadziło do 21-punktowego prowadzenia zespołu przyjezdnych już po pierwszej połowie meczu.

W drugiej połowie zdecydowanie bardziej zmotywowany ostrowski zespół zabrał się odrabianie strat. Lepsza skuteczność doprowadziła do wygranej kwarty przez Sokół 24:17, lecz to goście dalej prowadzili 64:50. W ostatniej odsłonie drużyna z Bielska Podlaskiego popisała się defensywą, raz za razem naciskając, wymuszając straty i podwyższając wynik z szybkich kontrataków.

Sokół ostatecznie przegrał z Turem różnicą 26 punktów, a dokładnie 84:58. Warto zwrócić uwagę na najgorszą w sezonie skuteczność rzutów 3-punktowych ostrowskiego zespołu, która wynosiła zaledwie około 13 procent. Najlepszym strzelcem drużyny z Ostrowi Mazowieckiej został Maciej Cukierda, który zdobył 15 punktów dla swojego zespołu. Sokół znajduję się aktualnie na dziesiątym miejscu w tabeli II ligi mężczyzn.

Sokół Ostrów Mazowiecka - KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 58:84 (10:19, 16:28, 24:17, 8:20)

Sokół: Cukierda 15 pkt, Łapiński 13 pkt, Słoniewski 9 pkt, Zuber 9 pkt, Kazimierczuk 4 pkt, Sienkiewicz 3 pkt, Abdelaal 2 pkt, Szczerbatiuk 2 pkt, Grabowski 1 pkt oraz Izrailewski, Zadroga, Gąsiorowski

Tur: Kuczyński 27 pkt, Weres 17 pkt, Wróblewski 13 pkt, Marczuk 9 pkt, Król 6 pkt, Stefanik 6 pkt, Nieściór 2 pkt, Pisarczyk 2 pkt, Milewski 2 pkt