Sokół przełamał złą passę

W poprzednim tygodniu ostrowski Sokół przełamał serię sześciu porażek i odniósł dwa wyjazdowe zwycięstwa. Podopieczni trenera Antonia Daykoli pokonali najpierw stołeczną Akademię Koszykówki Legii Warszawa, a następnie wygrali z ZKS Stal Stalowa Wola.

2019/10/sokol-mecz4-jpg_5db194ad4788c

Ostrowscy koszykarze dzięki dwóm odniesionym zwycięstwom wrócili do pierwszej ósemki w ligowej tabeli dającej grę w fazie play-off.

W hali Szkoły Podstawowej nr 127 przy ul. Kowieńskiej w Warszawie ostrowska drużyna walczyła o cenne punkty z lokalną Akademią Koszykówki Legii Warszawa. Pierwsza odsłona meczu zakończyła się remisem 21:21. W drugiej kwarcie Sokół dzięki dobrej skuteczności i lepszej defensywie wyszedł na 10-punktowe prowadzenie 46:36. W drugiej połowie stołeczny zespół zabrał się za odrabianie strat, jednak Sokołowi udało utrzymać się 4-punktowe prowadzenie. Ostatnią kwartę wygrała ostrowska drużyna 23:20, ostatecznie odnosząc zwycięstwo 88:81. Najlepszym punktującym w drużynie Sokoła został Paweł Łapiński, który zdobył 23 punkty.

Akademia Koszykówki Legii Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka 81:88 (21:21, 15:25, 25:19, 20:23)

Legia: Zozuń 16 pkt, Proczek 11 pkt, Szewczyk 10 pkt, Atanowicz 10 pkt, Sączewski 10 pkt, Piliszczuk 9 pkt, Sadowski 8 pkt, Motel 7 pkt oraz Sakowski, Łysiak, Janik

Sokół: Łapiński 23 pkt, Zuber 20 pkt, Sienkiewicz 13 pkt, Cukierda 11 pkt, Szczerbatiuk 11 pkt, Słoniewski 6 pkt, Abdelaal 2 pkt, Izrailewski 2 pkt oraz Gąsiorowski, Kazimierczuk, Grabowski

Drugim spotkanie Sokół zagrał w hali MOSiR w Stalowej Woli przy ul. Hutniczej z lokalnym zespołem znajdującym się na ostatnim miejscu w tabeli - ZKS Stal Stalowa Wola. Mecz od początku ułożył się po myśli ostrowskiego zespołu 13-punktowa przewaga 28:15 po pierwszej odsłonie, dała jasny komunikat, że Sokół nie ma zamiaru tego meczu przegrać. Druga kwarta to powiększenie przewagi ostrowskiej drużyny, Sokół po połowie meczu prowadził 52:32. W trzeciej odsłonie gospodarze zmotywowani zebrali się za odrabianie strat, jednak ostrowski zespół przed ostatnią odsłoną meczu dalej był na 11-punktowym prowadzeniu. Ostatnia kwarta dla ostrowskiej drużyny była formalnością, przewaga szybko wróciła w okolice 20 punktów. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 89:74 dla ostrowskiego zespołu, a najlepszym punktującym Sokoła ponownie został Paweł Łapiński, który zdobył 21 oczek.

ZKS Stal Stalowa Wola - Sokół Ostrów Mazowiecka 74:89 (15:28, 17:24, 25:16, 17:21)

Stal: Bejnar 23 pkt, Gazarkiewicz 14 pkt, Tabor 11 pkt, Nowik 11 pkt, Pietras 4 pkt, Kindlik 4 pkt, Tarczyński 2 pkt, Łabuda 2 pkt, Siembida 2 pkt, Wojtanowicz 1 pkt oraz Buczek

Sokół: Łapiński 21 pkt, Cukierda 17 pkt, Abdelaal 17 pkt, Zuber 10 pkt, Szczerbatiuk 10 pkt, Grabowski 8 pkt, Sienkiewicz 6 pkt oraz Zadroga, Kazimierczuk, Gąsiorowski