Porażka Sokoła w Lublinie

W ostatnim meczu w obecnym roku kalendarzowym Sokół musiał uznać wyższość zespołu AZS UMCS Start II Lublin. Podopieczni trenera Antonia Daykoli byli bliscy wygranej z wyżej notowanym rywalem, ulegając dopiero w ostatniej odsłonie meczu.

2019/12/sokol-tur-basket-004-jpg_5def52118329f

Ostrowski zespół dobrze rozpoczął mecz, mocna obrona oraz dobra skuteczność w ataku dały Sokołowi 5-punktowe prowadzenie 19:14 po pierwszej kwarcie. W następnej odsłonie role się odwróciły i to zespół z Lublina wygrał, doprowadzając do remisu 32:32. Trzecia kwarta obfitowała w akcje ofensywne oraz grę punkt za punkt, co mogło spodobać się zebranym kibicom. Jednak dalej żaden z zespołów nie potrafił wyjść na zdecydowane prowadzenie, a przed ostatnią odsłoną na tablicy wyników widniał remis 55:55.

Zespół gospodarzy zapewnił sobie zwycięstwo w czwartej kwarcie, szybko stworzona 8-punktowa zaliczka i Sokół znalazł się w tarapatach. Podopieczni trenera Antonia Daykoli jednak się nie poddawali i na 10 sekund przed końcem meczu przegrywał 72:70, faul taktyczny, dwa celne rzuty osobiste i gospodarze prowadzili 74:70. Następnie popełniona strata ostrowskiej drużyny ostatecznie odebrała szansę na zwycięstwo. Mecz zakończył się 76:70 dla zespołu z Lublina, a najlepszym punktującym ostrowskiego zespołu został Maciej Cukierda, który zdobył dla swojej drużyny 14 punktów.

Sokół przed końcem roku kalendarzowego zajmuje 8 miejsce w tabeli II ligi mężczyzn i ma dwa punkty przewagi nad zespołem KK AZS UW Warszawa, z którym zmierzy się 11 stycznia w Warszawie.

AZS UMCS Start II Lublin - Sokół Ostrów Mazowiecka 76:70 (14:19, 18:13, 23:23, 21:15)

Start: Nycz 15 pkt, Wiśniewski 14 pkt, Jaworski 13 pkt, Myśliwiec 12 pkt, Waniewski 10 pkt, Obarek 7 pkt, Wąsowicz 5 pkt oraz Pszczoła

Sokół: Cukierda 14 pkt, Sienkiewicz 13 pkt, Zuber 10 pkt, Szczerbatiuk 10 pkt, Słoniewski 8 pkt, Izrailewski 8 pkt, Łapiński 4 pkt, Grabowski 3 pkt oraz Abdelaal, Kazimierczuk, Gąsiorowski