Sokół przegrywa w stolicy

W pierwszym meczu w nowym roku kalendarzowym ostrowskie Sokoły przegrały ze stołecznym klubem KK AZS UW Warszawa 86:93. Podopieczni trenera Antonia Daykoli po porażce w Warszawie spadli poza pierwszą ósemkę drugiej ligi mężczyzn.

2019/11/sokol-ostrow-azs-kielce3-jpg_5dc00e8a6fb38

Mecz w Warszawie był bardzo ważnym punktem w drodze Sokoła do play-offów. Ewentualna wygrana oznaczałaby zwiększenie przewagi nad rywalem i umocnienie się na ósmej miejscu w tabeli, premiowanym grą w play-offach. Jednak pierwsza kwarta nie poszła po myśli ostrowskiego zespołu, gospodarze od początku postawili mocne warunki i nie pozwolili Sokołowi rozwinąć skrzydeł. Pięciopunktowe prowadzenie zespołu ze stolicy 23:18 po pierwszej kwarcie nie przekreślało jednak szans ostrowskiej drużyny.

W drugiej kwarcie Sokół przyjął kolejny cios, spora liczba celnych rzutów zespołu z Warszawy, doprowadziła do powiększenia przewagi i ostrowski zespół po połowie meczu przegrywał 40:52. Po wznowieniu meczu, po przerwie, w trzeciej kwarcie Sokół chciał odrobić stratę i udało mu się wygrać tę odsłonę oraz zmniejszyć przewagę, jednak dalej ostrowski zespół przegrywał 67:75. Podopieczni trenera Antonia Daykoli mieli jeszcze ostatnią kwartę na odrobienie strat. Ta sztuka udała się na niecałe trzy minuty przed końcem meczu, gdy na tablicy wyników widniał wynik 86:86. Zespół z Warszawy jednak umiejętnie zagrał końcówkę spotkania i odniósł bardzo cenne zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 93:86 dla zespołu KK AZS UW Warszawa, a najlepszym punktującym Sokoła, został świeżo sprowadzony rozgrywający Jan Grzeliński, który zdobył dla swojej nowej drużyny 24 punkty.

KK AZS UW Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka 93:86 (23:18, 29:22, 23:27, 18:19)

AZS: Miłak 26 pkt, Sarnacki 20 pkt, Mościcki 12 pkt, Stopierzyński 12 pkt, Jaremkiewicz 8 pkt, Zapert 7 pkt, Olszewski 4 pkt, Baczyński 2 pkt, Grudziński 2 pkt oraz Nagodziński

Sokół: Grzeliński 24 pkt, Cukierda 19 pkt, Zuber 9 pkt, Szczerbatiuk 9 pkt, Abdelaal 7 pkt, Słoniewski 5 pkt, Łapiński 5 pkt, Sienkiewicz 5 pkt, Kazimierczuk 3 pkt oraz Grabowski, Gąsiorowski, Izrailewski