Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | MDK


Wernisaż prac Justyny Wilczyńskiej (zdjęcia)

W Jatkach mieszkańcy miasta i powiatu mogą podziwiać wystawę autorską Justyny Wilczyńskiej pt. "Spojrzenia". Wystawa zawiera prace, które powstały na przestrzeni lat rozwoju artystycznego autorki, chętni mogą podziwiać rysunki, obrazy i szkło.

2020/01/wernisaz-justyna-wilczynska-spojrzenia-jpg_5e21b145e86ac

Justyna Wilczyńska urodziła się, wychowała i mieszka w Ostrowi Mazowieckiej. Ukończyła studia na kierunku malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, a jej specjalność jest malarstwo sztalugowe i szkło artystyczne.

Na początek wernisażu w krótkiej rozmowie wyjaśniła np. dlaczego wybrała taki kierunek studiów, co ją inspiruje, dlaczego tytuł wystawy to "Spojrzenia" oraz dlaczego wybrała niektóre konkretne pracę. Dzieła wystawione na wystawie, nie były prezentowane jeszcze w żadnej innej galerii. W wystawie znaleźć można różne spojrzenia na świat sztuki, podczas różnych etapach i zmian w życiu malarki.

Następnie wernisaż uświetnił występ artystyczny ojca malarki, po którym artystka uroczyście otworzyła wystawę, którą będzie można podziwiać do 16 lutego w budynku Jatek przy ul. Pocztowej 12.


Zobacz zdjęcia: Wernisaż prac Justyny Wilczyńskiej (zdjęcia)

1/43
2/43
3/43
4/43
5/43
6/43
7/43
8/43
9/43
10/43
11/43
12/43

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.