Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Koszykówka

Sokoły lepsze od drużyny z Łodzi

Ostrowski zespół, w siedemnastej kolejce drugiej ligi mężczyzn, po raz kolejny w tym sezonie okazał się lepszy od ŁKS AZS UŁ SG Łódź. Podopieczni trenera Antonia Daykoli, przed własną publicznością, w ostatniej kwarcie doprowadzili do cennego zwycięstwa.

2019/10/sokol-mecz1-jpg_5db1948710d12

W pierwszej odsłonie meczu lepiej dysponowana była drużyna z Łodzi, dobra skuteczność i twarda obrona pozwoliła wyjść drużynie gości na 6-punktowe prowadzenie. W drugiej kwarcie skoncentrowane Sokoły zaczęły coraz lepiej odnajdywać drogę do kosza gości. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał wynik 43:40 dla ŁKS.

W trzeciej odsłonie zespół z Łodzi popisał się dobrą grą w ataku i powiększył przewagę do 11 punktów. Przed ostatnią częścią meczu zawodnicy ostrowskiej drużyny znaleźli się w ciężkiej sytuacji. W ostatniej kwarcie Sokół, skupił się na mocniejszej defensywie i udało się się doprowadzić do remisu 76:76 na ponad 4 minuty przed końcem meczu. Minutę później celnym rzutem za trzy oczka na prowadzenie Sokoła wyprowadził Maciej Cukierda. Mocna obrona w ostatniej kwarcie zatrzymała zespół z Łodzi na dziesięciu zdobytych punktach, jednocześnie pozwalając na odrobienie strat oraz odniesienie cennego zwycięstwa.

Sokół ostatecznie pokonał ŁKS AZS UŁ SG Łódź 84:81, a najlepszym strzelcem ostrowskiego zespołu został Norman Zuber, który zdobył dla drużyny z Ostrowi Mazowieckiej 17 punktów.

Sokół Ostrów Mazowiecka - ŁKS AZS UŁ SG Łódź 84:81 (15:21, 25:22, 20:28, 24:10)

Sokół: Zuber 17 pkt, Łapiński 16 pkt, Cukierda 12 pkt, Grzeliński 11 pkt, Słoniewski 10 pkt, Abdelall 8 pkt, Szczerbatiuk 5 pkt, Grabowski 3 pkt, Kazimierczuk 2 pkt oraz Izrailewski