MKS Ochota za silny dla Sokoła

W meczu osiemnastej kolejki Sokół przegrał w stolicy kraju z MKS Ochota Warszawa 73:86. Podopieczni trenera Anotnia Daykoli po porażce zanotowali spadek poza pierwszą ósmą lokatę w tabeli, premiowaną grą w play-offach.

2019/11/sokol-ostrow-azs-kielce1-jpg_5dc00e2a77477

Mecz już od pierwszej kwarty nie układał się po myśli ostrowskiej drużyny. Gospodarze dobrze czuli się we własnej hali i wygrali pierwszą odsłonę 24:15. Następna kwarta była już znacznie bardziej wyrównana. Sokół zaczął łapać odpowiedni rytm, jednak stołeczny zespół minimalnie wygrał i tę odsłonę, a ostrowski zespół na przerwę do szatni schodził z 11-punktową różnicą do odrobienia.

W drugiej połowie meczu ostrowska drużyna zaczęła wykorzystywać swoje przewagi, co spowodowało wygraną 22:18. Jednak dalej to zespół gospodarzy był na 7-punktowym prowadzeniu. Wszystko miało się wyjaśnić w ostatniej kwarcie i tutaj stołeczny zespół zachował zimną krew i mocną defensywą zapewnił sobie zwycięstwo i cenne dwa punkty.

Sokół ostatecznie przegrał z MKS Ochotą Warszawa 73:86, a najlepszym punktującym ostrowskiego zespołu został Jakub Sienkiewicz, który zdobył 19 punktów dla swojej drużyny.

MKS Ochota Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka 86:73 (24:15, 21:19, 18:22, 23:17)

MKS: Górka 22 pkt, Rudko 18 pkt, Muszyński 14 pkt, Grudzień 13 pkt, Dobrowolski 13 pkt, Dziatchuck 4 pkt, Nowakowski 2 pkt oraz Chmielak, Gębal, Jesionek

Sokół: Sienkiewicz 19 pkt, Abdelaal 12 pkt, Grzeliński 8 pkt, Słoniewski 8 pkt, Łapiński 7 pkt, Cukierda 7 pkt, Gąsiorowski 6 pkt, Zuber 4 pkt, Izrailewski 2 pkt oraz Szczerbatiuk i Kazimierczuk