Dziki lepsze od Sokoła

W meczu dziewiętnastej kolejki Sokół przegrał w stolicy kraju z aktualnym liderem tabeli - Dzikami Warszawa. Podopiecznym trenera Antonia Daykoli nie udało się przerwać zwycięskiej passy w meczach domowych stołecznego zespołu.

2019/09/sokol-ostrow-jpg_5d92057f0de57

Już od pierwszej kwarty mecz w Warszawie mógł podobać się zebranym kibicom, wysoka skuteczność akcji ofensywnych i gra punkt za punkt dostarczyła sporej ilości emocji. Dziki wygrały minimalnie tę odsłonę spotkania 24:23. Druga kwarta była kontynuacją skutecznej gry obu zespołów. Do przerwy stołeczna drużyna prowadziła 49:45, jednak nie było widać zdecydowanego prowadzenia lidera, więc Sokół mógł być blisko sprawienia niespodzianki.

Po przerwie, żadna z drużyn nie zwalniała tempa, duża ilość skutecznych akcji zapowiadała ciekawą ostatnią odsłonę spotkania. W czwartej kwarcie lider stanął na wysokości zadania i nie dał szans na zwycięstwo ostrowskiej drużynie. Szybko powiększona przewaga i mocna defensywa zapewniła drugie w tym sezonie zwycięstwo nad ostrowskim zespołem. Sokół ostatecznie przegrał z Dzikami Warszawa 84:97, a najlepszym punktującym ostrowskiej drużyny został Paweł Łapiński, który zdobył dla swojego zespołu, aż 31 punktów.

Dziki Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka 97:84 (24:23, 25:22, 26:23, 22:16)

Dziki: Gospodarek 22 pkt, Tokarski 17 pkt, Dębski 17 pkt, Wojtyński 15 pkt, Koźluk 10 pkt, Czosnowski 7 pkt, Marchoff 6 pkt, Glabas 3 pkt oraz Bystrou, Holnicki-Szulc, Szemieta i Hałas

Sokół: Łapiński 31 pkt, Cukierda 18 pkt, Szczerbatiuk 10 pkt, Izrailewski 7 pkt, Zuber 6 pkt, Słoniewski 4 pkt, Sienkiewicz 3 pkt, Abdelaal 3 pkt, Grzeliński 2 pkt oraz Gąsiorowski i Kazimierczuk