Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Koszykówka

Sokół nie dał rady w Kielcach

W meczu dwudziestej kolejki, Sokół odniósł porażkę w starciu z drużyną AZS UJK Kielce. Podopieczni trenera Antonia Daykoli zaliczyli trzecią porażkę z rzędu i oddalają się od szansy gry w play-off.

2019/11/sokol-ostrow-azs-kielce3-jpg_5dc00e8a6fb38

Już pierwsza kwarta meczu zapowiadała ciekawy pojedynek w Kielcach, gra punkt za punkt i wysoka skuteczność, podobała się zgromadzonym kibicom. Sokół minimalnie wygrał pierwszą odsłonę meczu 23:21. W drugiej partii gospodarze wzmocnili swoje starania w defensywie. Ostrowska drużyna na przerwę schodziła z czterema punktami straty do zespołu z Kielc.

Druga połowa meczu należała do ofensywy, ogromna ilość celnych akcji obu zespołów i wysokie tempo meczu. Trzecią kwartę Sokół przegrał dwoma punktami dokładnie 25:27. Ostrowski zespół przed ostatnią odsłoną tracił do rywala tylko sześć punktów, także kwestia zwycięstwa gospodarzy nie była jeszcze przesądzona. Zebrani kibice ujrzeli w ostatniej odsłonie, aż 57 punktów zdobytych przez oba zespoły, jednak i ostatnia kwarta należała do AZS. Sokół ostatecznie odniósł porażkę z zespołem AZS UJK Kielce 91:98, a najlepszym strzelcem ostrowskiej drużyny został Paweł Łapiński, który zdobył 20 punktów dla swojego zespołu.

AZS UJK Kielce - Sokół Ostrów Mazowiecka 98:91 (21:23, 21:15, 27:25, 29:28)

AZS: Szewczyk 27 pkt, Szwedo 24 pkt, Lewandowski 17 pkt, Osiakowski 11 pkt, Busz 8 pkt, Bloda 6 pkt, Wierzgała 5 pkt, Glabas 3 pkt oraz Fugiński i Pawlak

Sokół: Łapiński 20 pkt, Cukierda 17 pkt, Grzeliński 13 pkt, Zuber 9 pkt, Abdelaal 7 pkt, Kazimierczuk 6 pkt, Szczerbatiuk 6 pkt, Gąsiorowski 5 pkt, Sienkiewicz 4 pkt, Słoniewski 2 pkt, Izrailewski 2 pkt oraz Zadroga