Porażka Sokoła z wiceliderem

W meczu 21 kolejki drugiej ligi mężczyzn, Sokół przegrał u siebie z HydroTruck Sky Tattoo II Radom. Podopieczni trenera Antonia Daykoli byli blisko sprawienia niespodzianki, lecz przegrali w ostatniej odsłonie spotkania.

2020/02/sokol2-jpg_5e4168c4b978f

Już pierwsza kwarta pokazała jak będzie wyglądał mecz, mocna defensywa, szybkie tempo i walka o każdą piłkę. Pierwsza odsłonę 23:22 wygrała drużyna gości, lecz nie była to żadna przewaga, gra kosz za kosz wywoływała duże emocje u zebranych kibiców. Druga kwarta była już zdecydowanie bardziej spokojna, obie drużyny skupiły się na defensywie, na przerwę drużyny schodziły z remisem 38:38.

Trzecia odsłona meczu należała do ostrowskiego zespołu, Sokół podbudowany narastającą frustracją wicelidera, ruszył do ataku i wygrał tę kwartę 21:15, a na tablicy wyników widniał wynik 59:53 dla gospodarzy.

Kibice czuli w powietrzu zapach niespodzianki, każda udana akcja Sokoła była nagradzana gromkimi oklaskami. W czwartej kwarcie jednak drużyna z Radomia pokazała dlaczego jest obecnym wiceliderem, mocna defensywa zatrzymała Sokoła i na cztery minuty przed końcem na tablicy wyników widniał remis 63:63. Zespół gości w takim momencie już się nie pomylił, dwa celne rzuty za 3 punkty i mocna defensywa dała zespołowi z Radomia zwycięstwo.

Sokół ostatecznie uległ zespołowi HydroTruck Sky Tattoo II Radom po niesamowitej walce 69:76. Najlepszym strzelcem Sokola został Mohamed Abdelaal, który zdobył dla swojej drużyny 14 punktów.

Sokół Ostrów Mazowiecka -  HydroTruck Sky Tattoo II Radom 69:76 (22:23, 16:15, 21:15, 10:23)

Sokół: Abdelaal 14 pkt, Łapiński 13 pkt, Słoniewski 12 pkt, Zuber 10 pkt,  Szczerbatiuk 6 pkt, Cukierda 5 pkt, Grzeliński 3 pkt, Izrailewski 3 pkt, Sienkiewicz 3 pkt oraz Grabowski, Kazimierczuk i Gąsiorowski

HydroTruck Radom: Zalewski 21 pkt, Lewandowski 18 pkt, Rojek 9 pkt, Tyszka 9 pkt, Wątroba 8 pkt, Stankowski 7 pkt, Wydra 4 pkt oraz Nawrocki