Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Zdrowie


Program "in vitro" na Mazowszu. Zgłosiło się blisko 800 par

797 par wyraziło chęć uczestnictwa w programie "in vitro" na Mazowszu. Od września 2019 r. przeprowadzono 141 pełnych procedur zapłodnienia pozaustrojowego. Do końca stycznia 2020. odnotowano 45 ciąż. Zapłodnienie pozaustrojowe jest obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia niepłodności.

2020/02/dziecko-ciaza-jpg_5e45570ec8907

Program "in vitro" na Mazowszu wystartował we wrześniu ubiegłego roku i przeznaczony jest dla par, które marzą o rodzicielstwie, a z przyczyn zdrowotnych nie mogą zrealizować swoich planów.

Aż 94 proc. par uczestniczących obecnie w programie to osoby spoza Warszawy. 

- Cieszę się, że jako Samorząd Województwa Mazowieckiego nie tylko wygospodarowaliśmy pieniądze na program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego, ale też, obserwując potrzeby zdecydowaliśmy się zwiększyć środki na ten cel w bieżącym roku o prawie 0,5 mln zł. Warto także zaznaczyć, że to już drugi realizowany na Mazowszu program leczenia niepłodności - podkreśla marszałek Adam Struzik.

Skuteczność metody zapłodnienia pozaustrojowego
Zapłodnienie pozaustrojowe jest najskuteczniejszą obecnie metodą leczenia niepłodności. Dane raportowane ze wszystkich krajów Europy, w tym Polski, podają skuteczność 30-40 proc. na transfer, ale szansa każdej pary powinna być oceniana indywidualnie z powodu liczby czynników wpływających na ostateczny sukces. Uważa się, że w najlepiej rokujących sytuacjach nie przekracza 50 proc., a w skrajnie niekorzystnych warunkach bywa mniejsza niż 10 proc.

Więcej informacji o warunkach uczestnictwa w programie na stronie www.mazovia.pl.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.