Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Straż pożarna


Pożar budynku gospodarczego w Borowych

Podczas dzisiejszego przedpołudnia doszło do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Borowe (gm. Małkinia Górna). Na miejscu interweniowali strażacy, na szczęście szybko udało się unicestwić ogień.

2020/02/osp-prostyn-pozar-jpg_5e4a90c2982d7 Fot. OSP Prostyń

Na miejsce zdarzenia zadysponowano liczne siły i środki straży pożarnej z powiatu ostrowskiego - trzy zastępy z Ostrowi Mazowieckiej oraz sześć zastępów z gminy Małkinia Górna z miejscowości tj. Małkinia Górna, Prostyń, Grądy i Treblinka.

- Po przybyciu pierwszych zastępów straży pożarnej, budynek w środku był objęty ogniem. Akcję gaśniczą utrudniał silny wiatr. W pierwszej fazie gaszenia pożaru, podano cztery prądy wody na źródło ognia i obronę kolejnych budynków gospodarczych i budynku mieszkalnego. Po opanowaniu pożaru, strażacy przystąpili do dokładnego dogaszenia zarzewi ognia i częściowej rozbiórki budynku - informują strażacy z OSP Prostyń.

Całą akcję na miejscu zdarzenia koordynował dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 17 lutego o godz. 10.25.