Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Gmina Ostrów Mazowiecka


Przedszkole Samorządowe w Komorowie zostało rozbudowane (zdjęcia)

Oddano do użytku rozbudowaną część Przedszkola Samorządowego w Komorowie. Oficjalna uroczystość miała miejsce w poniedziałek 17 lutego br.

2020/02/otwarcie-przedszkole-samorzadowe-komorowo-jpg_5e4d19afeccda Fot. Urząd Gminy w Ostrowi Mazowieckiej

W ramach projektu "Akademia przedszkolaka - zwiększenie liczby miejsc w Przedszkolu Samorządowym w Komorowie" wykonano dwie nowoczesne i funkcjonalne sale dydaktyczne wraz z łazienkami oraz szatnią, a także nowe wejścia do budynku z podnośnikiem dla osób niepełnosprawnych. Zakupione zostały także nowe meble, zabawki, pomoce dydaktyczne, tablica multimedialna dotykowa, projektor multimedialny, tablet i laptop wraz z oprogramowaniem. Ponadto dzieci będą miały dodatkowe zajęcia stymulujące rozwój psychoruchowy, zajęcia taneczne z elementami rytmiki. Projekt zakłada szkolenia dla nauczycieli.

- Dzięki rozbudowie przedszkola utworzona została nowa 25-osobowa grupa przedszkolaków. W sumie w całym przedszkolu samorządowym jest 133 dzieci - wyjaśnia Urząd Gminy w Ostrowi Mazowieckiej.

Na realizację inwestycji gmina Ostrów Mazowiecka uzyskała wsparcie unijne w kwocie 250 tys. 682 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość zadania wyniosła 833 tys. 430 zł.

Więcej zdjęć z uroczystości oddania do użytku rozbudowanej części Przedszkola Samorządowego w Komorowie znajdziecie na facebookowym profilu Urzędu Gminy w Ostrowi Mazowieckiej.