Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Kultura i rozrywka | Książka


Spotkanie autorskie z Januszem Wachowskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej zaprasza na spotkanie autorskie z Januszem Wachowskim - autorem książki "Nasz ostrowski celebryta". Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki autora. Szczegóły na plakacie.

2020/03/wachowski-plakat-jpg_5e5b8a5b564aa

Janusz Wachowski (ur. 1948 r.) pochodzi z Komorowa, ukończył Liceum Ogólnokształcące w Ostrowi Mazowieckiej. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Pancernych, studiował też polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Zadebiutował w połowie lat 80-tych XX wieku opowiadaniami drukowanymi w "Życiu Literackim". Publikował również w "Tygodniku Kulturalnym" i "Twórczości". W 1985 r. wydał w "Iskrach" zbiór opowiadań pt. "Podpalacz", kilka lat później - tom pt. "Zmierz pułkowników".

"Nasz ostrowski celebryta" to trzeci tom opowiadań autora. Książka ukazuje życie wielkiego miasta obserwowanego przez starszego człowieka zafascynowanego współczesnością, której nie do końca rozumie, która go fascynuje, ale także przeraża, stąd chętnie wraca wspomnieniami do czasów swej młodości, spędzonej w rodzinnej Ostrowi Mazowieckiej.

Książka została wydana w grudniu 2019 r. przez Ludową Spółdzielnię Wydawniczą. Spotkanie odbędzie się 6 marca o godzinie 17.00 w Starej Elektrowni przy ul. 11 Listopada 7.