Sokół pokonał Akademię Koszykówki Legii Warszawy (zdjęcia, wideo)

W meczu 24 kolejki drugiej ligi mężczyzn, Sokół zaliczył bardzo cenne zwycięstwo i pokonał Akademię Koszykówki Legii Warszawy. Podopieczni trenera Antonia Daykoli zajmują ósmą lokatę w tabeli i są o krok od gry w fazie play-off.

2020/03/sokol-legia-jpg_5e5f54384ec2e

W końcówce rundy zasadniczej Sokół czekał bardzo ważny mecz, albowiem wraz z drużyną gości walczą o ostatnią premiowaną lokatę do gry w play-offach.

Pierwsza kwarta należała do stołecznego zespołu, który ewidentnie zmotywowany od początku skupił się na ofensywie. Szybka i skuteczna gra gości spowodowała wygarnie pierwszej odsłony 33:18, a Sokół wpadł w poważne problemy.

W drugiej kwarcie role się odwróciły, gospodarze rzucili się do odrabiania strat, mocniejsza defensywa i skuteczna gra w ataku, przede wszystkim Jakuba Sienkiewicza, spowodowała zmniejszenie strat do tylko dwóch punktów, a wynik 47:49 o niczym nie przesądzał.

Po przerwie oba zespoły bardzo dobrze potrafił odnaleźć drogę do kosza przeciwnika, wysoką skuteczność i sporą ilość zdobytych punktów obserwowali zgromadzeni na trybunach kibice. Jednak to goście powiększyli swoją przewagę i przed ostatnią odsłonę prowadzili 78:71.

Ostrowski zespół niesiony dopingiem kibiców nie zamierzał oddać tego meczu. Po pięciu minutach, ostatniej odsłony meczu, odrobił straty i na tablicy wyników widniał remis 81:81. Wtedy na prowadzenie Sokoła celną trójką wyprowadził fenomenalny tego wieczoru Jakub Sienkiewicz. Sokół w następnych akcjach minimalnie powiększył swoją przewagę i nie pozwolił zawodnikom gości na odebranie sobie tak cennego zwycięstwa.

Sokół ostatecznie pokonał Akademię Koszykówki Legii Warszawa 94:91, a najlepszym strzelcem zespołu został wspomniany wyżej Jakub Sienkiewicz, który zdobył dla swojej drużyny 23 punkty, w tym 6 celnych trójek, na skuteczności z gry w okolicach 67 procent.

Sokół Ostrów Mazowiecka -  Akademia Koszykówki Legia Warszawa 94:91 (18:33, 29:16, 24:29, 23:13)

Sokół: Sienkiewicz 23 pkt, Cukierda 18 pkt, Szczerbatiuk 14 pkt, Zuber 12 pkt,  Abdelaal 9 pkt, Grzeliński 8 pkt, Słoniewski 7 pkt, Łapiński 3 pkt oraz Grabowski, Kazimierczuk i Gąsiorowski

Legia: Zozuń 28 pkt, Kucharski 16 pkt, Atanowicz 15 pkt, Proczek 10 pkt, Sadowski 9 pkt, Motel 5 pkt, Przelazły 4 pkt, Karpik 2 pkt, Piliszczuk 2 pkt oraz Łysiak, Szewczyk i Czemerys