Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Sport | Koszykówka

Tur silniejszy od Sokoła

W ramach przedostatniej kolejki 2 ligi mężczyzn, Sokół zmierzył się z KKS Tur Basket Bielsk Podlaski. Podopieczni trenera Antonia Daykoli nie wytrzymali zaciętej końcówki z wyżej notowanym rywalem.

2019/12/sokol-tur-basket-004-jpg_5def52118329f

Sokół idealnie rozpoczął mecz w Bielsku Podlaskim, wysoka skuteczność w ataku ostrowskiego zespołu zaskoczyła gospodarzy. Pięć celny rzutów trzypunktowych w pierwszej kwarcie zaserwowali rywalom ostrowscy koszykarze, wygrywając pierwszą odsłonę 35:26. Druga kwarta to spadek wysokiej skuteczności podopiecznych trenera Antonia Daykoli i problemy w defensywie, lecz do przerwy Sokół utrzymał minimalne prowadzenie 54:52.

W trzeciej odsłonie obydwa zespoły skupiły się mocniej na zadaniach defensywnych, jednak Sokół przed ostatnia kwartą dalej był na prowadzeniu 71:68. Ostatnia odsłona toczyła się bardzo wyrównanie na cztery minuty przed końcem spotkania, na tablicy wyników widniał remis 84:84. Jednak to zespół z Bielska Podlaskiego zachował zimną głowę i ostatecznie odniósł zwycięstwo nad Sokołem 97:90.

W ostrowskim zespole wyróżnili się Aleksander Szczerbatiuk i Paweł Łapiński, którzy zdobyli dla swojej drużyny odpowiednio 28 i 27 punktów, na skuteczności w okolicach 60 proc. rzutów celnych z gry.

KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - Sokół Ostrów Mazowiecka  97:90 (26:35, 26:19, 16:17, 29:19)

Tur: Kuczyński 42 pkt, Weres 18 pkt, Król 15 pkt, Bębeniec 8 pkt, Lewandowski 8 pkt, Wróblewski 6 pkt oraz Sawicki

Sokół: Szczerbatiuk 28 pkt, Łapiński 27 pkt, Słoniewski 14 pkt, Abdelaal 9 pkt, Grzeliński 5 pkt, Zuber 5 pkt, Kazimierczuk 2 pkt oraz Sienkiewicz, Izrailewski, Cukierda i Gąsiorowski