Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Zapnij pasy! Dziś policyjna akcja

Dziś na drogach miasta i powiatu ostrowskiego w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym prowadzona będzie akcja "Pasy". Ma ona na celu ograniczenie skutków wypadków drogowych, które wynikają z niezapinania pasów bezpieczeństwa oraz nieużywania akcesoriów służących do przewozu młodych pasażerów.

2020/03/pasy-kierowca-jpg_5e69f33373efc

Funkcjonariusze ostrowskiego wydziału ruchu drogowego będą prowadzić działania o nazwie "Pasy" od wczesnych godzin porannych.

Podczas prowadzonych działań policjanci skontrolują maksymalną ilość samochodów głównie pod kątem wywiązywania się z obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów. Kontrole drogowe będą obejmowały również aspekt bezpieczeństwa przewozu dzieci.

- Pasy bezpieczeństwa utrzymują nas na fotelu i w chwili uderzenia pojazdu w przeszkodę pozwalają wytracić prędkość wraz z samochodem. Przytrzymują nas również w bezpiecznej pozycji w przypadku dachowania pojazdu. Pasy bezpieczeństwa są równie ważne dla kierującego pojazdem jak i pasażerów. Pasażerowie, którzy nie zapinają pasów na tylnym siedzeniu, w chwili zderzenia stanowią śmiertelne zagrożenie dla podróżujących z przodu pojazdu, bowiem swoim ciałem z dużą siłą uderzają w osoby podróżujące w siedzeniach przed nimi - przypomina sierż. szt. Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Należy także pamiętać o młodszych pasażerach. Dzieci powinny być przewożone w fotelikach lub innych urządzeniach przytrzymujących, dostosowanych do ich wagi i wzrostu.

Działania będą prowadzone w godzinach 6.00-22.00.

Dodaj komentarz



Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Reklama