Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Straż pożarna


Pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym w gminie Małkinia Górna

Do pożaru sadzy w przewodzie kominowym doszło w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Prostyń (gm. Małkinia Górna). Do zdarzenia doszło w środę 11 marca przed godz. 21.00.

2020/03/pozar-sadza-prostyn-jpg_5e6a2711a1d5d Fot. OSP Prostyń

Trwa okres grzewczy, co wiąże się z częstymi interwencjami strażaków odnośnie pożarów sadzy w przewodach kominowych. Do takiej sytuacji doszło również w gminie Małkinia Górna.

W środę 11 marca przed godz. 21.00 doszło do pożaru sadzy w przewodzie dymowym, w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Prostyń.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia, z komina wydobywał się ogień, który bezpośrednio zagrażał budynkowi mieszkalnemu. Po rozpoznawaniu zagrożenia, do działań strażaków należało jak najszybsze wygaszenie pieca i sprawdzenie czy pożar nie uszkodził przewodu kominowego, co mogło wiązać się z przeniesieniem pożaru na więźbę dachową. Po opanowaniu całej akcji, za pomocą mierników wielogazowych, sprawdzono stężenie dwutlenku węgla w pomieszczeniach mieszkalnych. Na szczęście zagrożenia nie było i mieszkańcy mogli wrócić do swojego miejsca zamieszkania - informuje OSP Prostyń.

W działaniach wzięły udział dwa zastępy straży pożarnej - OSP Prostyń i KP PSP Ostrów Mazowiecka.