Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Straż pożarna


Ostrowscy strażacy zalecają ograniczenie wizyt w jednostkach PSP

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej w związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, zaleca ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej.

2018/07/straz-pozarna-jpg_5b3cad68b5570

Wizyty w jednostkach Państwowej Straży Pożarnej wiążą się często z koniecznością przemieszczania się środkami komunikacji zbiorowej oraz przebywania wśród większej ilości nieznanych osób.

- Oczekując na załatwienie sprawy w zamkniętych pomieszczeniach również jesteśmy narażeni na kontakt z obcymi osobami. Zachęcamy do kontaktu z jednostkami organizacyjnymi PSP, poprzez e-mail lub drogą telefoniczną oraz dostarczanie wszelkich dokumentów przesyłkami pocztowymi - wyjaśnia st. kpt. Rafał Kamiński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej.

W sytuacjach wymagających podjęcia natychmiastowej interwencji Państwowej Straży Pożarnej należy kontaktować się z najbliższą jednostką PSP pod numerami telefonów 998 lub 112.