Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


WOŚP włączyła się w pomoc w związku z epidemią koronawirusa. Jurek Owsiak ogłosił nową akcję

Codziennie w naszym kraju rośnie liczba zakażonych koronawirusem. W związku z epidemią Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, z prezesem Jerzym Owsiakiem na czele, postanowiła wspierać potrzebujących. Fundacja uruchomiła specjalny adres e-mailowy. Do dyspozycji są też wolontariusze.

2019/11/wosp-owsiak-jpg_5dde7c61af65a

- To, co jest po stronie państwa, niech robi państwo. A to, co jest po stronie obywateli, spróbujmy to zrobić - zaapelował Jerzy Owsiak w rozmowie z TVN24.

Prezes WOŚP ogłosił również utworzenie skrzynki e-mailowej: pomagamy@wosp.org.pl.

- Uruchomiliśmy taki adres mailowy: pomagamy@wosp.org.pl. Zwróciliśmy się do wszystkich członków Pokojowego Patrolu - a jest to kilka tysięcy bardzo aktywnych ludzi w całej Polsce - a także do wszystkich sztabów, które grały w czasie ostatniego finału, z prośbą, by mogli pomagać lokalnie - powiedział Jurek Owsiak ogólnopolskiej stacji.

Jak przekazał Owsiak, na powyższy adres e-mailowy będą przyjmowane zgłoszenia. Wolontariusze będą próbowali kontaktować osoby potrzebujące pomocy z miejscem, gdzie ktoś jest aktywny.

- To powstaje dopiero teraz, dlatego życie pokaże, jak to będzie funkcjonowało - zaznaczył szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

O nowej inicjatywie Jerzy Owsiak mówił w poniedziałek 16 marca na antenie stacji TVN24.

Więcej na ten temat:
WOŚP włącza się w pomoc w związku z zagrożeniem koronawirusem


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.