Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Zdrowie


Prawie 650 chorych w Polsce. Szkoły i uczelnie zamknięte do Wielkanocy

Już 649 osób zachorowało w Polsce na koronawirusa, siedem zmarło. Rząd zdecydował o zamknięciu szkół do Świąt Wielkanocnych. Nie będzie też zajęć na uczelniach. Podwyższono karę za złamanie kwarantanny z 5 tys. zł do 30 tys. zł. Na terenie naszego kraju wprowadzono stan epidemii.

2020/03/szpital-lozko-jpg_5e787114462a8

- Potwierdzone przypadki dotyczą: 8 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 649/7 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - podało w najnowszym komunikacie Ministerstwo Zdrowia.

W województwie mazowieckim pod obserwacją w szpitalach w celu wykluczenia zachorowania na COVID-19 jest 417 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 8682 osób, kwarantanną objętych jest 1570 osób. Potwierdzono 147 przypadków zachorowań (stan na 22 marca br.). Pacjenci, u których potwierdzono obecność koronawirusa SARS-CoV-2 są hospitalizowani, a osoby, które miały z nimi kontakt są identyfikowane i obejmowane kwarantanną.

Dziś w południe zbierze się Rada Bezpieczeństwa Narodowego, aby omówić rozwiązania zawarte w Tarczy Antykryzysowej.