Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Zdrowie


Najwięcej osób z koronawirusem w kraju jest na Mazowszu

Przybyło 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, łącznie choruje 766 osób a osiem zmarło. SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19, jest już potwierdzony we wszystkich województwach naszego kraju. Najwięcej przypadków od wielu dni jest na Mazowszu - obecnie 175.

2020/03/koronawirus-covid-19-jpg_5e79c8a85a05b

- Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. zachodniopomorskiego i 5 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. opolskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego i wielkopolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 766/8 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - poinformowało dziś rano Ministerstwo Zdrowia.

Najwięcej przypadków od wielu dni jest na terenie województwa mazowieckiego.

- Obecnie w województwie mazowieckim pod obserwacją w szpitalach w celu wykluczenia zachorowania na COVID-19 jest 447 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 8891 osób, kwarantanną objętych jest 6314 osób. Potwierdzono 175 przypadków zachorowań, w tym jedna osoba zmarła - poinformował wczoraj Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.

Pacjenci, u których potwierdzono obecność koronawirusa SARS-CoV-2 są hospitalizowani, a osoby, które miały z nimi kontakt są identyfikowane i obejmowane kwarantanną.