Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Zdrowie


Już blisko 175 osób z powiatu ostrowskiego zostało poddanych kwarantannie domowej

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowi Mazowieckiej opublikowała komunikat o obecnej sytuacji epidemiologicznej na terenie powiatu ostrowskiego w związku z pandemią koronawirusa. Wynika z niego, że zwiększyła się liczba osób, które zostały poddane domowej kwarantannie, ze 130 do 173.

2020/03/koronawirus-covid-19-jpg_5e70ac29b83d8

Sytuacja w powiecie ostrowskim wygląda następująco:
- liczba osób hospitalizowanych - 0,
- liczba osób poddanych kwarantannie - 173,
- liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym - 61,
- liczba osób zarażonych koronawirusem - 0.

Powyższe dane pochodzą z 25 marca na godz. 8.00.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 14.00.

Jak postępować
Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - gov.pl/koronawirus.

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa pod numerem tel. 800-190-590.