Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Zaostrzenie zasad w związku z pandemią. Mieszkańcy otrzymali wiadomości z alertem RCB

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa uruchomiło wczoraj alert skierowany do mieszkańców całej Polski, przypominający o obowiązujących od środy nowych zasadach bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Mieszkańcy otrzymali alert na telefon komórkowy.

2020/03/telefon-kobieta-jpg_5e7c58d7546e2

Uruchomiony od środy 25 marca #AlertRCB, skierowany do mieszkańców całej Polski, zawiera treść:
Od 25.03 rząd wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Więcej informacji www.gov.koronawirus/zasadybezpieczenstwa #ZostanWDomu

Zgodnie z nowymi zasadami, do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy dojazdu do pracy, wolontariatu oraz załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego.

Ponadto w środkach publicznego zajęta może być tylko połowa miejsc siedzących. Obowiązuje też całkowity zakaz zgromadzeń spotkań, imprez czy zebrań. Za wyjątkiem rodzin po ulicach można przemieszczać się jedynie w grupie do dwóch osób. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób - wyłączając z tego osoby sprawujące posługę. W mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej. Wciąż także działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy.

źródło: Polska Agencja Prasowa (PAP)


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.