Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Zdrowie


Sytuacja epidemiologiczna w powiecie ostrowskim. Jak przedstawiają się najnowsze dane?

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowi Mazowieckiej - tak jak w poprzednich dniach - również dziś przedstawiła obecną sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu ostrowskiego związaną z epidemią koronawirusa. Na szczęście nadal nie potwierdzono przypadków zakażenia patogenem w naszym powiecie.

2020/03/koronawirus-covid-19-jpg_5e7c792075a5c

Sytuacja w powiecie ostrowskim wygląda następująco:
- liczba osób hospitalizowanych - 0 (bez zmian),
- liczba osób poddanych kwarantannie - 203 (wczoraj 173),
- liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym - 59 (wczoraj 61),
- liczba osób zarażonych koronawirusem - 0 (bez zmian).

Powyższe dane pochodzą z 26 marca na godz. 8.00.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 14.00.

Jak postępować
Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - gov.pl/koronawirus.

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa pod numerem tel. 800-190-590.