Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Uruchomiono "LOT do domu". Polacy wracają do kraju

W ciągu zaledwie jedenastu dni trwania akcji pod hasłem "LOT do domu", której celem jest ściąganie Polaków z zagranicy do kraju, wróciło już ponad 36 tys. osób. Jak informuje narodowy przewoźnik, w czwartek 26 marca, samoloty LOT-u zabiorą Polaków, którzy są na Malediwach czy Sri Lance.

2020/03/samolot-lot-jpg_5e7dba90af1b6

W związku z epidemia koronawirusa, połączenia lotnicze zostały zawieszone. W tym czasie będą wykonywane tylko rejsy czarterowe w ramach akcji "LOT do domu", które będą kontynuowane do 11 kwietnia br.

Kierunki z których LOT będzie zabierał rodaków do kraju dostępne są na: lot.com/pl.lot-do-domu. Na stronie czytamy, że np. w czwartek LOT zabierze pasażerów m.in. z Male na Malediwach, Kolombo (Sri Lanka), Genewy, Madrytu, Brukseli i Londynu. W ciągu trzech najbliższych dni tzn. w piątek, sobotę i niedzielę wykonanych ma być 35 lotów. Polacy wracać będą m.in. z: Cancun (Meksyk), Varadero (Kuba), Londynu, Paryża, Cebu (Filipiny), Hanoi (Wietnam), Barcelony, Singapuru i Chicago.

Do operacji "LOT do domu" dołączył również przewoźnik kolejowy PKP Intercity oraz Polonus (autobusy). Pociągi i autokary rozwożą pasażerów samolotów z lotniska Chopina do domów bez dodatkowych kosztów.

Zgodnie z przepisami, wszyscy podróżni powracający do Polski w ramach operacji "LOT do domu" są poddawani pomiarom temperatury, a następnie kierowani na obowiązkową 14-dniową kwarantannę.

źródło: Polska Agencja Prasowa (PAP)