Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Zdrowie


Koronawirus w powiecie ostrowskim: Nie stwierdzono przypadków koronawirusa

Według danych ostrowskiego sanepidu, zwiększyła się liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym, a także przebywających w kwarantannie domowej. Mamy też dobre wiadomości. Nadal nie potwierdzono przypadków zachorowań w naszym powiecie.

2020/03/koronawirus-kobieta-jpg_5e7dcefc5a041

62 osoby objęto nadzorem epidemiologicznym, 212 przebywa w kwarantannie domowej - to dzisiejsze dane przekazane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostrowi Mazowieckiej.

Sytuacja w powiecie ostrowskim wygląda następująco:
- liczba osób hospitalizowanych - 0 (bez zmian),
- liczba osób poddanych kwarantannie - 212 (wczoraj 203),
- liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym - 62 (wczoraj 59),
- liczba osób zarażonych koronawirusem - 0 (bez zmian).

Powyższe dane pochodzą z 27 marca na godz. 8.00.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 14.00.

Jak postępować
Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w rejonie występowania koronawirusa i miałeś kontakt z osobą chorą lub zakażoną koronawirusem SARS-CoV-2, to bezzwłocznie, telefonicznie powiadom stację sanitarno-epidemiologiczną.

Zalecamy stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl - gov.pl/koronawirus.

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa pod numerem tel. 800-190-590.