Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Powstała aplikacja, która w czasie epidemii ułatwi żołnierzom, służbom medycznym i organizacjom pomocowym organizowanie wsparcia dla osób potrzebujących

Podchorążowie z Wojskowej Akademii Technicznej oddelegowani do służby w Dowództwie WOT opracowali specjalną aplikację webową, która ułatwi pomoc w czasie epidemii. Narzędzie połączy oficerów łącznikowych z brygad OT z pracownikami organizacji pomocowych, urzędów i służb medycznych.

2020/02/aplikacja-mswia-jpg_5e455b512a2d5

Dzięki aplikacji, pracownicy organizacji pomocowych, urzędów, organów medycznych i sanitarnych, będą mogli szybko i sprawnie wnioskować o wsparcie brygad OT. Informacje te, będą trafiać do oficerów łącznikowych w brygadach WOT, oni zaś zlecą żołnierzom OT realizację zadania.

- Największymi sprzymierzeńcami koronawirusa są osoby nieprzestrzegające reżimu sanitarnego i biurokraci. Aplikacja skutecznie ogranicza możliwości działania tych drugich na dodatek przekładając się na szybkość działania - powiedział gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca WOT.

Jak działa aplikacja?
- Obsługa aplikacji ogranicza się do wypełnienia interaktywnego formularza, w którym wnioskodawca wskazuje miejsce i zakres pomocy oraz nadaje jej priorytet. Formularz ten jest widoczny dla oficera łącznikowego z brygady, który pod wskazany adres kieruje żołnierzy WOT z pomocą. Co ważne zlecający zadanie będzie mógł na bieżąco śledzić postęp jego realizacji. Istotnym jest również fakt, że po zakończeniu zadania do wnioskodawcy trafią dodatkowe informacje, dotyczące dalszych potrzeb lub wnioski - wyjaśnia Aneta Szczepaniak, rzecznik prasowy 5 Mazowieckiej Brygada Obrony Terytorialnej.