Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Zdrowie


Samorząd Mazowsza poszukuje firm, które podejmą się produkcji maseczek, rękawiczek i środków do dezynfekcji

Samorząd województwa mazowieckiego zachęca do składania ofert przedsiębiorstwa produkujące, bądź mogące w krótkim czasie rozpocząć produkcję lub dystrybuujące m.in. środków ochrony indywidualnej - rękawiczek jednorazowych, półmasek twarzowych, środków i urządzeń do dezynfekcji.

2020/03/maseczka-jpg_5e679b853a5f0

Takie działania mają na celu doposażenie mazowieckich szpitali w niezbędne środki ochrony osobistej oraz poprawienie trudnej sytuacji przedsiębiorców.

- To jest bardzo trudny czas dla nas wszystkich - szpitali, pacjentów, mieszkańców, ale także przedsiębiorców. Dlatego tak ważne jest realizowanie działań, które choć w jakimś stopniu wpłyną na aktywizację małych producentów czy dostawców. Kombinezony, gogle, fartuchy, rękawiczki czy płyny do dezynfekcji to dziś najbardziej potrzebne, a zarazem najbardziej poszukiwane na rynku środki ochrony osobistej. Zakażeń jest coraz więcej, coraz więcej osób objętych jest kwarantanną bądź oczekuje na wykonanie testu, a dostępne w szpitalach środki kurczą się w zatrważającym tempie. Stąd decyzja o przeznaczeniu pieniędzy z naszego budżetu na zakup niezbędnego wyposażenia i zaproszeniu przedsiębiorców do składania swoich ofert - podkreśla marszałek Adam Struzik.

Samorząd województwa mazowieckiego zaprasza do składania ofert przedsiębiorstwa produkujące, bądź mogące w krótkim czasie rozpocząć produkcję lub dystrybuujące:
- środki ochrony indywidualnej, w tym w szczególności:rękawiczki jednorazowe z przedłużonym mankietem,

- rękawiczki jednorazowe,

- półmaski twarzowe (FFP3-N99),

- fartuchy wodoodporne, z długimi rękawami, do wysokości co najmniej kolan, z plecami,

- fartuchy wodoodporne, z długimi rękawami, do wysokości co najmniej kolan, bez pleców,

- kombinezony ochronne kat. III - białe - wodoodporne, z długimi rękawami i kapturem, z zespolonymi nogawkami i ochraniaczami na obuwie, czepki, gogle (z wentylatorami zapobiegającymi parowaniu; dopasowane do kształtu twarzy i kompatybilne z półmaską twarzową), przyłbice, inne środki ochrony indywidualnej nie wymienione powyżej,

- środki do dezynfekcji (dla ludzi),

- środki do dezynfekcji sprzętu medycznego, powierzchni oraz pomieszczeń,

- urządzenia do dezynfekcji,

- odczynniki oraz materiały medyczne,

- pościel jednorazową, jednorazowe rękawy do aparatów do mierzenia ciśnienia, itp. wyroby medyczne i diagnostyczne (tj. termometry bezdotykowe, pulsoksymetry, aparaty elektroniczne do mierzenia ciśnienia, wymazówki, itp.).

Oferty należy składać na adres e mail: covid19_oferty@mazovia.pl.