Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Wybory


Dziś ostatni dzień na dopisanie się do spisu wyborców. Złóż wniosek w urzędzie lub przez internet

Chociaż nadal nie ma oficjalnego komunikatu co do formy wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja, to kalendarz wyborczy wciąż obowiązuje. Dziś jest ostatni dzień na złożenie wniosków o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania.

2020/05/urna-wybory-jpg_5eb117ad402a5

Jeżeli chcesz głosować w innym miejscu niż zazwyczaj, np. będziesz przebywał w dniu wyborców w innym obwodzie na terenie kraju niż dotychczas, musisz złożyć stosowny wniosek. Termin na to upływa właśnie dziś.

Wniosek o dopisanie do spisu wyborców możesz złożyć w urzędzie lub przez internet. Pamiętaj jednak, że do spisu wyborców możesz być dopisany tylko na najbliższe wybory. Jeśli chcesz zmienić miejsce głosowania na stałe - złóż wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.

Kto może złożyć wniosek?
Wniosek może złożyć każdy, kto może głosować, czyli spełnia poniższe warunki: ma skończone 18 lat, posiada prawa wyborcze, chce głosować w innym obwodzie głosowania w gminie, w której mieszka na stałe, chce głosować w miejscowości, w której będzie czasowo przebywać w dniu wyborów, nigdzie nie mieszka, ale przebywa w gminie, w której chce głosować.

Jeśli chcesz wysłać wniosek o dopisanie do spisu wyborców przez internet - potrzebujesz profilu zaufanego (eGO) lub e-dowodu. Pozwalają one potwierdzić twoją tożsamość w sieci.

Instrukcje, jak złożyć wniosek w urzędzie i przez internet, jak założyć profil zaufany czy skorzystać z e-dowodu, znajdziesz na stronie www.gov.pl.

Wniosek dotyczy wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzanych w Polsce w maju 2020 r.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.