Opublikowano . Mazowieckie | Aktualności | Wybory


Znamy nowy termin wyborów prezydenckich. Głowę państwa będziemy wybierać w niedzielę 28 czerwca

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przekazała informacje dotyczące nowego terminu wyborów prezydenckich w Polsce. Podczas środowej konferencji ogłoszono, że wybory prezydenckie w 2020 roku odbędą się 28 czerwca. To termin, który był już wcześniej wskazywany przez rząd jako najbardziej prawdopodobny.

2020/02/wybory-polska-jpg_5e3bd778e546a

Głowę państwa Polacy wybiorą zatem w niedzielę 28 czerwca. Wybory maja być przeprowadzone w trybie mieszanym, co oznacza, że obywatele będą mogli iść do lokali wyborczych lub skorzystać z głosowania korespondencyjnego.

- Zarządzam wybory prezydenta RP. Datę wyborów wyznaczam na niedzielę 28 czerwca 2020 r. - poinformowała marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas konferencji prasowej.

Z uwagi na epidemię koronawirusa, zaplanowane na 10 maja wybory nie odbyły się. Wyznaczono kolejną datę, wobec czego zmienił się także kalendarz wyborczy. Jak zapewniła marszałek Sejmu, Państwowa Komisja Wyborcza nie zgłosiła uwag do kalendarza wyborczego.

Niebawem postanowienie w sprawie zarządzenia wyborów prezydenckich zostanie opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Wybory prezydenta RP odbędą się w niedzielę 28 czerwca 2020 r. Ewentualna druga tura wyborów będzie przeprowadzona 12 lipca.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.