Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Wygoda lekarza w trakcie pracy - jak dobrać taboret lekarski?

Budowa dzisiejszych taboretów lekarskich jest w pełni dostosowana do potrzeb dzisiejszej medycyny. Lekarze różnych specjalizacji, często wykonują swoją pracę w pozycji siedzącej, a specyfika pracy personelu medycznego cechuje się długimi, często nawet kilkunastogodzinnymi dyżurami. Nowoczesne taborety medyczne zapewniają lekarzowi pracę w pozycji wyprostowanej, co zapobiega szybkiemu zmęczeniu i powstawaniu dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa.

2020/06/lekarz-jpg_5ef59f9d06fb5

Dobry producent taboretów medycznych
Taboret medyczny od zaufanego producenta idącego zgodnie z normami ISO i wymaganiami sanitarnymi, zapewnia zdrową, naturalną dla pleców pozycję, wygodę oraz komfort. Lekarz, pracujący kilkanaście godzin może odczuwać duże zmęczenie, co może się przełożyć na nieprawidłowy przebieg badania lub zabiegu. Siedziska w taboretach medycznych są wyprofilowane - w produktach jednego z polskich producentów – U.B.M. Kotasińska - można znaleźć model taboretu ERGO SP, którego element siedziska przypomina siodło. Odpowiednio wyprofilowany model taboretu zapewnia maksymalną wygodę kobietom i mężczyznom.

Podstawa taboretu ma niewiele szerszą średnicę niż wymiary siedziska, co pozwala wykonywać badanie lub zabieg w bardzo bliskiej odległości od pacjenta. Taboret medyczny ERGO SP posiada kółka jezdne co daje gwarancję mobilności; mebel jest jednocześnie bardzo stabilny. Poniżej przedstawiamy materiały, które odpowiadają za najwyższą jakość taboretów.

Bardzo dokładne wykończenie wszystkich części taboretu oraz wykorzystanie najwyższej klasy materiałów gwarantuje dużą wytrzymałość i trwałość, co jest szczególnie istotne w branży medycznej. Częsta i intensywna eksploatacja taboretów nie wpływa negatywnie na ich stan wizualny i techniczny.

Z jakich tworzyw wykonuje się taborety medyczne?
Siedziska dla stomatologów, jakie dziś są dostępne w ofertach producentów mebli medycznych, muszą spełniać najsurowsze wymogi branży medycznej. W gabinecie musi panować najwyższy poziom higieny i sterylności, by dentysta lub lekarz mógł bezpiecznie wykonać badanie lub zabieg. Dlatego w procesach produkcji są stosowane wyłącznie tworzywa nieuczulające, nieorganiczne, odporne i trwałe. Typy tworzyw, jakie obecnie są dopuszczane przez inspektorat sanitarny, to między innymi: tworzywo poliuretanowe, nieorganiczna tapicerka bezszwowa lub ze znikomą ilością szwów, stal chromowana.

Materiały, z jakich produkowane są taborety medyczne, są bardzo dokładnie wyselekcjonowane. Każdy element mebla medycznego musi cechować się wysoką odpornością na płyny ustrojowe, działanie szkodliwych promieni UV - zarówno słonecznych, jak i tych generowanych przez lampy lub aparatury szpitalne i negatywne działanie czynników atmosferycznych. Gabinety i wszystkie elementy wyposażenia medycznego są poddawane codziennej, częstej dezynfekcji, dlatego tworzywa nie mogą się niszczyć i ścierać pod wpływem silnych środków do dezynfekcji i chemii. Dodatkowo - każda część taboretu musi być odporna na uszkodzenia mechaniczne, zadrapania, zarysowania i rozdarcia.

Co z wyglądem taboretu?
Taborety medyczne, w zależności od modelu, można dobrać pod względem koloru. Kolory obić siedziska (i/lub oparcia) mogą zostać w pełni dopasowane do kolorystyki, jaka panuje w gabinecie. Pomimo swojej głównej roli, jaką jest zapewnienie dentyście komfortu, wygody i bezpieczeństwa, taboret medyczny może być również dodatkowym elementem wystroju gabinetu.

2020/06/krzeslo-jpg_5ef59fa67a776

Nowoczesny i wygodny taboret medyczny
Lekarze posiadają różne specjalizacje, przez co sposób ich pracy może się od siebie różnić. Ogromna liczba personelu medycznego wykonuje zabiegi lub badania w pozycji siedzącej, wobec czego producenci mebli medycznych wychodzą naprzeciw wymaganiom i potrzebom, jakie związane są z pracą lekarzy. Szpitale, przychodnie i prywatne gabinety lekarskie są dziś zaopatrzone w profesjonalne, bezpieczne, w pełni higieniczne i wygodne taborety. Szpitale i inne placówki medyczne to miejsca, w których najważniejszy jest pacjent, jednak są to również miejsca pracy wielu osób. Biorąc pod uwagę specyfikę pracy lekarzy, potrzebują profesjonalnych mebli, maksymalnie dopasowanych do ich potrzeb i komfortu. Wygoda lekarza przekłada się przecież na jakość leczenia.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.