Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Policyjny pościg i strzały za mieszkańcami powiatu ostrowskiego

Dwaj mieszkańcy powiatu ostrowskiego, decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. To efekt działań kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, którzy zatrzymali sprawców kradzieży mercedesa sprintera z komisu znajdującego się na terenie powiatu wysokomazowieckiego.

2020/06/kradziez-mercedes-jpg_5ef99b9264b66 Fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej

W nocy z czwartku na piątek (25-26 czerwca) ostrowscy kryminalni poszukiwali skradzionego z komisu na terenie powiatu wysokomazowieckiego mercedesa.

- Policjanci posiadali informację, że sprawcy poruszają się skradzionym mercedesem oraz mitsubishi. Po zauważeniu pojazdu w Czyżewie, funkcjonariusze próbowali zatrzymać auto, jednak kierujący nie stosował się do poleceń. Dopiero po zablokowaniu drogi kierowca mercedesa zatrzymał się, lecz tylko na chwilę. W momencie, gdy policjanci podbiegli do auta, sprawca zaczął cofać, wykonując ten manewr próbował najechać na policjantkę. Funkcjonariuszka zdążyła w ostatniej chwili odskoczyć i widząc, że kierujący cofając nadal próbuje uciekać strzeliła w przednie koło mercedesa. Kierujący nie mając drogi ucieczki zatrzymał się. Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu ostrowskiego - wyjaśnia sierż. szt. Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do mercedesa oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Dodatkowo 42-latkowi został postawiony zarzut zmuszenia policjantki do zaniechania prawnej czynności służbowej, natomiast 31-latkowi udowodniono kradzież z włamaniem do ostrowskiego sklepu z odzieżą w kwietniu tego roku.

Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej przychylił się do wniosku prokuratora i aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.